Dekoder nBox + nagrywarka DVD z dyskiem

jac_szcz

New member
Zastanawiam się nad zakupem nagrywarki DVD i zastanawiam się czy są takie, które posiadają wejścia hdmi lub component aby móc nagrywać na dysk filmy z kanałów HD?
Oczywiście taka nagrywarka powinna mieć też wyjście hdmi do podłączenia z telewizorem.
Czy jest w ogóle możliwość połączenia dekodera nbox przez hdmi do nagrywarki DVD i tej przez hdmi to telewizora?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

NoTes

New member
Czegoś takiego jak nagrywarka DVD w wejściem HDMI to chyba nie ma, przynajmniej ja nie spotkałem, zresztą po co miałoby być, skoro i tak w HD nagrywarka DVD nie nagra. Nagrywarka DVD nagra kanały HD tylko poprzez złącze SCART w standardowej rozdzielczości (SD). Odnośnie nagrywania w HD to tylko nagrywarka BD stacjonarna (pojawiają się, ale ich ceny to kosmos ;) ) albo jako napęd komputerowy i tutaj jest trochę lepiej, chociaż jak na razie szału cenowego nie ma.
W tej chwili większość nagrywarek DVD ma wyjście HDMI do podłączenia telewizora, ale te tańsze niestety kiepskie skalery obrazu. Osobiście poleciłbym sprzęt Panasonica, bo taki posiadam i jestem zadowolony z niego. Nagrywarka Panasonic DMR-EH67 (poprzednik modelu DMR-EH68] ma bardzo dobry skaler obrazu (skaluje obraz do formatu 1080p) i w połączeniu przez HDMI z 42" plazmą (TH-42PV80) daje bardzo dobry obraz (przynajmniej mnie jego jakość w zupełności zadowala).
Odnośnie podłączenia nboxa (posiadam recorder) to niestety nie ma możliwości podłączenia poprzez HDMI z nagrywarką DVD Panasonic (i wydaje mi się, że jakąkolwiek inną nagrywarką DVD z powodu opisanego powyżej). Pozostaje niestety tylko złącze SCART, chociaż ja osobiście nie specjalnie cierpię z tego powodu :).
Posiadając nbox recorder materiały nagrane przeze mnie na dysku tunera w wysokiej rozdzielczości (HD) kopiuję (nie)stety w SD.
A tak na marginesie, ciekawe co przy kopiowaniu prywatnie nagranych materiałów telewizyjnych HD na nagrywarkę BD powiedzałoby HDCP (ochrona kopii), bo tego akurat nie wiem :mrgreen:.
ZdRuFkA.
 
Do góry