Czy na zintegrowanej grafice pojdzie material 1080p?

Jussi

New member
Bez reklam
Jak w temacie. Czy jesli zloze kompa ze zintegrowana karta (nie wiem jakie sa, ale chyba gf 6100 i 6150, sa jakies mocniejsze?) i wloze w niego 2gb ramu i procka, nie wiem, core 2 duo jakiegos to pociagnie mi filmik w 1080p, czy jednak musi byc do tego zewnetrzna karta?

Nie chodzi mi o odpowiedzi typu "lepiej zewnetrzna" tylko czy ktos ma taka karte (zintegrowana) lub czy wie czy to pociagnie?

Pozdrawiam i dziekuje.
 

Jussi

New member
Bez reklam
wiatrak dzieki za podpowiedz, oblookalem filmiki na youtube i poczytalem na benchmarku, ta plyta to wlasnie to czego szukalem, za 1000zl zloze kompa, ktory spokojnie pociagnie 1080p.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Lord Rayden

New member
1000 zł ? Policzyłeś wszystko ? Bo mnie nawet z płytą Asusa z HDMI na pokładzie wychodzi jak drut 1300 co najmniej.... procek Intela 2,66 GHz, 2 GB RAM, dysk 500 GB, zasilacz, obudowa (tania), nagrywarka DVD-RW.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Plyta glowna Asus, Gigabyte - 210zl
Procek phenom 8450 - 290 zl
Dysk 320 gb - 140zl
obudowa - 130zl
zasilacz - 50zl (nie bede do takiego kompa ladowal za 150zeta)
RAM 2x1GB - 100zl
nagrywarki nie potrzebuje, mam w laptopie

Suma: 920 zł

PS ta obudowa wyglada dla mnie super, bedzie stala ze sprzetem pod tv.



422483700
 
Ostatnia edycja:

Lord Rayden

New member
Ja dumałem o zestawie :
ZINTEGROWANA GRAFIKA Z HDMI
PŁYTA ASUS P5E-V HDMI BOX soc775|ddr2|pci-ex|sata - 379 zł
PROCESOR - CORE 2 DUO 2,66 GHZ E4700 - 379 ZŁ
PAMIĘĆ RAM 2 GB - 118 ZŁ
DYSK TWARDY HDD SAMSUNG 500 GB SATA 2 - 200 ZŁ
OBUDOWA ATX LYNX - 100 ZŁ
ZASILACZ 430 W - 115 ZŁ
NAGRYWARKA DVDRW PIONEER 215 SATA - 100 ZŁ
SUMA - 1391 ZŁ

link do opisu płyty głównej :
http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=584&l4=0&model=1929&modelmenu=1
" Support Intel® next generation 45nm Multi-core CPU
- Intel LGA775 Platform
- Intel® G35 chipset
- Onboard HDMI Connector
- Dual-channel DDR2 800/667/533 MHz
- Quad Display
- 12xUSB 2.0
- All High-quality Conductive Polymer Capacitors
HDMI/DVI interface
High-Definition Multimedia Interface (HDMI) is a set of digital video standards that delivers multi-channel audio and uncompressed digital video for full HD 1080p visuals through through a single cable. Supporting HDCP copy protection such as HD DVD and Blu-ray Discs, HDMI provides you with the highest-quality home theater experience.

With bundled HDMI to DVI conversion adapter, this motherboard can also support DVI output. DVI (Digital Visual Interface) provides high quality visuals for digital display devices like LCD monitors. The interface of this motherboard supports dual VGA outputs for both HDMI/DVI and RGB.

*Due to Intel VGA driver for Windows XP does not include screen scraper defense, so HD-DVD and Blu-Ray can only run under Windows Vista OS"


Co do zasilacza - 50 zł ?? Jak Ci się sfajczy albo nie wyrobi kurcze... obudowa bardzo ładna. Jestem za !

Jak konkretna płyta pod AMD Phenom ? I sądzisz ,ze on uciągnie ripy mkv 1080p oraz ripy z Blue Ray ? (Te 30 gigowe) ?

Nagrywarkę można dołożyć albo poczekać na Blue Ray po 300 zł.

A co myślisz o alternatywie czyli Popcorn Hour A110 z HDMi 1.3a oraz HDD ? Koło 1000 lub 1100 zł chyba wyniesie.
 
Ostatnia edycja:

Jussi

New member
Bez reklam
Wiesz, w tym artykule do ktorego wiatrak dal link nawet na sempronie ciagnie.

Zlookalem tez filmik http://pl.youtube.com/watch?v=XbC16xJpzkA tutaj w ogole pokazuja jak ciagnie film centralnie z plyty Bluray (wiem, ze to reklamowka AMD no ale moze faktycznie). Od 2:20 zaczyna sie test gdzie pokazuja zuzycie kompa.

Sadze ze powinno byc ok, moze daloby rade to sprawdzic w sklepie albo cos.

Co do tego Popocorna, to za taka cene chyba bardziej elastyczny jest jednak komputer.

Tutaj test plyty z 780g na benchmarku:
http://www.benchmark.pl/r.php?file=...Zintegrowana_moc_GF8200_AMD780G/strona-4.html
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
>> Jussi
Komputronik pisze że ta obudowa Tracera ma 400W zasilacz i standard microATX. Jeśli to prawda, to trzeba to wziąć pod uwagę przy wyborze płyty głównej. Jest sporo fajnych obudów, ino często o szerokości 32...35 cm. No kur zapiał, "duża wieża" ma 44 cm szerokości! ;)

>>Lord Rayden
AMD Phenom nie będzie musiał nic ciągnąć, w chipsecie 780G jest zawarty procesor graficzny z serii ATI 2xxx, ma wspomaganie przetwarzania video do 1080p. Za to Intel G35 jest pod tym kątem znacznie słabszy, i przy okazji droższy.

Kukurydza to niby fajna rzecz, ale i tak bez kompa się nie obejdzie. A z tego co się czyta na forach o NMT to soft wciąż jest niedopracowany, i np HDMI kiepsko działa... Poza tym problem z odtwarzaniem BD, nawet ripowanych - odtwarza tylko pierwszą ścieżkę dźwiękową i pierwsze napisy, żaden z MediaPlayer'ów nie wspiera przetwarzania struktury menu płyt BD, w przeciwieństwie do np. ripów DVD. Podobno Sony trzyma łapki na danych. co i jak... :???:
 

Smartek

New member
Racja, soft w Popcornie jest niedopracowany i mimo wszystko są problemy.
PC są w tej kwestii niepokonane i zawsze będą.

Dlatego w XviDach zawsze górował XBOX z XBMC.
Dla krzykaczy, którzy się na mnie 'pruli' za tego Xboksa ;-) - jest już wersja Xbmc na Windowsa: http://xmbc.org, polecam zobaczyć. Z tego co wiem nie działają jeszcze w Windowsowej wersji napisy, ale... kwestia dopracowania. Jeśli będzie tak funkcjonalny jak na Xboksie to wgram go na mojego HTPC (o którym zaraz) i jazda na całego :).
Ciekawostką może być fakt, że odtwarza .aviki prosto z rarów, nie trzeba rozpakowywać, a można przewijać itp. (zarówno na xboksie jak i na windowsie).
Pomijam, że jest wersja na linuksa. Z tego co wiem nikt jeszcze się nie skusił na próbę odpalenia go na linuksie i na PS3... ciekaw jestem co by z tego wyszło?

Odnośnie HTPC. Ostatnio ten temat jest u mnie na topie.
Z setek przeczytanych postów itp. spróbowałem złożyć najtańszy zestaw, który uciągnie mi większość rzeczy (nie licząc tych źle zripowanych 1080p, bo z tymi najmocniejsze karty graficzne i CPU mają problemy).

Wyszło mi takie cudo:

Procesor: Core 2 Duo E4500 2,2 GHz/2MB/800MHz OEM - 190zł + 11zł = 201zł (allegro)

Aktualnie w lapku posiadam 2,0ghz i lipną kartę graficzną.
720p x264, scena z ptakami z Planet Earth na kodekach Cyberlinka i MPC idą bez ścinki.
Nie wiem jak 1080p w x264, bo nie mam takiego materiału, ale zaraz z ciekawości jakiś zaciągnę.
Co do ripowanych 1080p - planet earth, scena z ptakami - no niestety ścinka..., a nie wiem za bardzo jak włączyć sprzetową akcelerację na mojej GF 8400GS.

Karta graficzna: SAPPHIRE HD2600XT Ultimate 256MB DDR3 - 135zl

Tania, cicha i idealnie nadaje się do HD.

Płyta główna: GIGABYTE P31-DS3L FSB1333 SATA2, GBLAN, GW.3L,FV - 171zł

Firmowa i stabilna płyta główna.

Dysk: SAMSUNG 640GB HD642JJ 7200RPM SATAII 16MB - 200zł

Tutaj możecie wziąć coś mniejszego. Ja zamierzam mieć te 640GB + resztki z 160GB w lapku.

RAM: GOODRAM 2GB 800MHz - 93zł

Pamiątki nie są tak istotne, 2GB spokojnie wystarczy, a i jeszcze będzie zapas. Widziałem, że ludzie składają HTPC z 1GB.

Pentagram Freezone NXC-100 Cu - 65zł

BARDZO cichy i wydajny coolerek. Miałem poprzednią wersję pod Socket A, polecam.

Zasilacz: BeQuiet 350W - 153zł

Na zasilaczu radzę nie oszczędzać.
Czarna lista zasilaczy (forum pclab): Akyga, Aspire, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Fever, Impet, i-box, Linkword, L&C = Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Mustang, Platin Power, Powercomp, Procomp, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, SilenX, Tracer, Tronje, Xilence, XION

5 powodów dlaczego warto mieć dobry zasilacz: http://zenfist.pl/dlaczego.php

I prawdy i mity: http://zenfist.pl/pelen.php?id=24

To tak z grubsza.

BeQuiet to BARDZO CICHY i wydajny zasilacz. Miałem tagana (praktycznie 'brat' BeQuieta) i słyszalny dopiero przy wsadzeniu ucha do obudowy ;-).

SUMA: 872zł z wysyłką z esc.pl
SUMA z allegro i esc + wysyłki: 1073zł

Pewnie zauważyliście brak obudowy - ja nie potrzebuję, bo mam takową pod biurkiem, starą, pustą... miałem sprzedać, ale że zachciało mi się media centera to sobie na niego poczeka, jak znalazł...
Jest to zwykła buda po starym PC - stoi pod biurkiem i jej nie widać. Tuż nad nią kabelek HDMI, który idzie pod sufit (tam będzie projektor).
Również napęd mam w lapku, a jeśli już to kupię jakiś za kilkanaście złotych z allegro, byleby zainstalować jakiś OS.
Może jeszcze zmienię jakąś 'część', poczytam i pomyślę.

Reasumując: nigdy żadna stacjonarna odtwarzarka niebazująca na PC nie zastąpi komputerowego odpowiednika!
Taki komputerek można złożyć w granicach 1k już z wysyłkami.
Wniosek? Zbieramy kasę ;>.
 
Ostatnia edycja:

Jussi

New member
Bez reklam
wiatrak napisał:
>> Jussi
Komputronik pisze że ta obudowa Tracera ma 400W zasilacz i standard microATX. Jeśli to prawda, to trzeba to wziąć pod uwagę przy wyborze płyty głównej. Jest sporo fajnych obudów, ino często o szerokości 32...35 cm. No kur zapiał, "duża wieża" ma 44 cm szerokości! ;)
Kurcze no popsules mi tym humor troche, bo chyba nie ma poki co plyt na 780g microateiksowych :( No ale moze sa jakies obudowy tego typu normalne atx.. bede szukal jak cos znajde to napisze.. szkoda bo wyglada super jak dla mnie :niewiem:

Co do kompa to wole jednak te zintegrowana graficzke, one sa o tyle spoko ze zawsze mozna pozniej dolozyc jakiegos Radka w trybie hydrid crossfire i mamy takie a'la SLI :)

co do obudowy tracera pisalem do goscia z allegro ktory je sprzedaje i napisal ze to normalny ATX
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jak szperałem po necie, to wydaje mi się że natrafiłem na microATX z 780G.
Co do Tracera, trzaby pogooglać, Komputronik może mieć błąd w opisie...
 

fantattoo

Member
Polecam płytę pod AMD GA-MA78GM. Zintegrowany Radeon HD3200 DVI, HDMI daje radę filmikom bez zająknięcia, zintegrowana dziwiękówka HD Audio Realteka z wyjściem optycznym, ośmiokanałowa. Cena tej płyty to ok. 250 zł. Zbudowałem na niej kompa za kwotę 1300 zł, ale sama obudowa kosztowała mnie 230 zł więc za 1000 można już na tej płycie niezłe HTPC zbudować. Jednak osobiście radzę poszukać dobrze i kupić tą płytę w rewizji 1.1 Nowsza wersja ma poprawiony radiator NB i dodatkową wbudowaną pamięć dla grafy 128 mb. Moja płyta w całości korzysta z RAMu. Mogę jej przypisać max 512 Mb. Jak na razie jestem bardzo zadowolony i mogę polecić z czystym sumieniem.
 

exeqtor

New member
fantattoo napisał:
Polecam płytę pod AMD GA-MA78GM. ....

Jednak osobiście radzę poszukać dobrze i kupić tą płytę w rewizji 1.1 Nowsza wersja ma poprawiony radiator NB i dodatkową wbudowaną pamięć dla grafy 128 mb. Moja płyta w całości korzysta z RAMu. Mogę jej przypisać max 512 Mb. Jak na razie jestem bardzo zadowolony i mogę polecić z czystym sumieniem.
Model płyty z wbudowaną pamięcią 128 MB RAM dla karty graficznej to model
Gigabyte GA-MA78GPM.
Właśnie czekam na ten model bo także planuję budowę HTPC. Jako procesora zamierzam użyć AMD X2 4850e .
Myślicie, że ten procesor poradzi sobie z filmami w 1080p ?
 

maxus3000

New member
wystarczy wsadzic do kompa karte z serii HD 2600 . Te karty genialnie wspieraja odtwarzanie filmow HD (wystarczy najtansza wersja PRO) I wszytsko bedzie smigac jak ta lala . koszt takiej karty to ok . 100zl . Do tego przyzwoity proc dwurdzeniowy ( jednordzeniowy by tez wystarczyl , ale ceny tak spadly ze nie oplaca sie oszczedzac) . 2gb ramu plyta tez w granicach 120zl .

podsumujmy :

proc : 200
plyta gl. : 120
ram : 100
grafika : 100
zasilacz + obudowa : 150
dysk ok . 400GB : 150zl

Łacznie : 820zl . Ten komp pociagnie wszystko z dziedziny filmow w HD . Zarowno 720p jak i 1080p .

Sam mam podobnego kompa , ktorego rowniez uzywam na codzien ( mam xboxa 360 wiec nic do grania nie jest mi potrzebne) . I komp lyka wszystkie filmy wyswietlane na plazmie panasonica 37PX80 bardzo plynnie .
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Płyty główne z 780G można nabyć już od 160 PLN. A za grafikę w tym chipsecie odpowiada właśnie procesor z ATI 2600. Więc składając nowe PC (HTPC) raczej nie opłaca się kupować osobnej karty tej klasy... Co innego gdy chcemy przysposobić już posiadane PC...
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Witam, na zintegrowanej grafice pójdzie 1080p bez problemu. Mam
GA-MA69G-S3H - zitegrowana grafa ATI Radeon X1200 z hdmi
2GB ramu
64 X2 Dual Core 3800+

Wszystko smiga bez problemu. Jade na playerze mpc+core avc.
 

Redundantor

New member
Witam, podłaczę się do wątku, bo tez temat teraz śledzę. Na innym forum już rozpocząłem wątek, ale tam mało osób interesuje się tego rodzaju rozwiązaniami. Sam poszukuję płyty głównej na micro ATX. Płyta musi mieć wbudowaną kartę gaficzną, ale równiez musi mieć możliwość podpięcia dodatkowej. Powinna być na micro ATX i do intela LGA 775. Bardzo ważne jest to, żeby wbudowana grafika pociągnęła w miare nowe gry oraz obsługiwała np. Pure Video.

Wsadzę ją do obudowy

SilverStone Lascala LC-11B Black 300WAT APFC OKZ

product.jpg


Parametry to: Wysokość poniżej 10 cm z zasilaczem i chłodzeniem:

SPECYFIKACJA:
Wymiary: wysokość: 96 mm szerokość: 424 mm głębokość: 430 mm
Materiał: panel przedni: aluminium, konstrukcja nośna: stal SECC 0.8 mm,
Standard płyt głównych: Micro ATX,
Zasilanie: Zasilacz TFX 240W PFC
Kieszenie na urządzenia:1 x urządzenie zewnętrzne 5.25 3 x urządzenia wewnętrzne 3.5"
Karty rozszerzeń: x 2
Zintegrowane chłodzenie:przód: 1 x wentylator 80 mm, 2050 obr./min., 21 dBA
tył: 1 x wentylator 80 mm, 2050 obr./min., 21 dBA
Złącza:
4 x złącze USB 2.0, ,1 x złącze cyfrowe IEEE 1394 firewire, 1 x wejście jack, na mikrofon, 1 x wejście jack na słuchawki
Riser Cards: 1 AGP + 2 PCI (opcjonalnie PCI Ekspress)

Sam znalazłem płyty:

1. GA-EG45M-DS2H

Intel®G45 + ICH10R Chipset
Revolution energy saving design with DES advanced technology featuring hardware based Dynamic 4-Gear switching.
Supports 45nm Intel® Core™ 2 multi-core processors with FSB 1600 by O.C. MHz
Dual channel DDR2 1066 by O.C. for remarkable system performance
Integrated Intel Graphics Media Accelerator X4500HD (Intel GMA X4500HD)
Built-in TPM chip with 2048bits encryption to highest level digital data protection.
(Ultra TPM feature is optional due to different regional policy.)
Features high speed Gigabit Ethernet and IEEE1394 connection
High quality 106dB SNR ALC889A HD audio.
Supports Dolby Home Theater® audio to create a stunning surround sound listening experience
Chipset built-in hardware video decode acceleration for smoother HD video playback and Blu-ray/ HD DVD support
Integrated HDMI interface for high Definition video (1080) playback with HDCP support
motherboard_productimage_ga-eg45m-ds2h_big.jpg


2. DFI LanParty JR P45-T2RS (mATX)

Ta jest dosyć droga i nie ma zintegrowanej grafiki.

sb.jpg


gniazdo procesora Socket 775
obsługiwane typy procesorów Pentium Dual Core
Pentium D
Intel Core2 Extreme
Celeron
Pentium XE
Pentium 4
Intel Core2 Quad
Intel Core2 Duo
maks. ilość obsługiwanych procesorów 1
chipset Intel P45
mostek południowy Intel ICH-10R
obsługa technologii CrossFire tak
obsługa technologii SLI nie
magistrala FSB 1066 MHz
800 MHz
1333 MHz
typ obsługiwanej pamięci DDR2-667 (PC2-5300)
DDR2-533 (PC2-4300)
DDR2-800 (PC2-6400)
dwukanałowa obsługa pamięci tak
ilość gniazd pamięci 4 szt.
maks. pojemność pamięci 8 192 MB
złącze AGP brak
złącza PCI-E (liczba slotów) PCI-Express x1 (1)
PCI-Express x16 (2)
ilość złączy PCI 1 szt.
standard kontrolera (liczba kanałów) Serial ATA II (6)
ATA/133 (1)
obsługa Raid tak (RAID 0, 1, 0+1, 5)
zintegrowana karta sieciowa tak (Gigabit LAN Marvell 8053)
zintegrowana karta dźwiękowa tak (7.1 High Definition Audio Realtek ALC885)
zintegrowana karta graficzna nie
kontrolery USB 2.0
porty zewnętrzne Audio
1x RJ45
2x PS/2
12x USB
wtyczka zasilania 24 pin
standard płyty micro-ATX
szerokość 245 mm
wysokość 245 mm
akcesoria SATA cables
Driver CD
FDD flat cable
User’s Manual
power cable
I/O shield
Parallel IDE flat cable

Do powyższej obudowy prócz płyty należy dokupić dysk/proc/pamięć no i oczywiście BLU-RAY. Sama obudowa to koszt około 600 pln, ale mi zalezy na miejscu (musi być płaska < 10 cm). Pozostaje drogi blu ray albo 300 za sam napęd albo 600 - 700 za nagrywarkę - to jest dość drogie i mam nadzieję, że ceny spadną.

Wogóle takaka opcja jest moim zdaniem optymalna, jak ktoś nie chce mieć oddzielnego komputera. W innym przypadku nie ma sensu - lepiej kupić za 800 jakiegos stacjonarnego bluraya, a w pokoju obok mieć kompa w zwykłej obudowie
 
Ostatnia edycja:
Do góry