Cyfrowa VECTRA a plazma

tombo

New member
Czy ktoś z Was posiada kablówkę cyfrową VECTRA (najlepiej na śląsku) i ma do niej podpiętą plazmę ?? Właśnie jestem na etapie zakupu TV (waham się jeszcze między LCD i plazmą - pewnie jak każdy) i jestem ciekawy jaki obraz z tej kablówki macie na swoich plazmach. Z góry dziękuję za informacje.
 

TigerInginier

New member
Przyłączam sie do pytania, mam dokałdnie ten sam problem tyle ze ja jestem zdecydowany juz na plasme.Tez mam cyfrową vectre w Radomiu ale to chyba to samo co na Ślasku. Jakość sygnału i wygląd obrazu na tv crt: u mnie wszystkie bardzo dobrze bez wzgledu na stacje - jakość obrazu jak z płyt DVD-9 ( nie wiem jaki vectra ma poziom kompresji ale chyba ponad 9000 kbit/s ) a jak to wygląda na plasmach?
 

fazos3726

New member
mam plazme LGPC51 i cyfrowy tuner VECTRY podłączony przez euro obraz naprawde bardzo dobry (chociaż niekture kanały nadaj troche slabiej )nawet bez tego tunera telewizor pokazuje obraz dobrej jakosci tak wiec polecam plazme i to spokojnie ten model:)
 
Ostatnia edycja:

Saracen

New member
Ja mialem plazmę (Pioneer PDP-4270XA) wczesniej niż cyfrową Vektre. Wczesnie obraz był dobry-b.dobry ale po podłaczeniu tunera cyfrowego obraz się trochę polepszył. Plazma spisuje się elegancko na cyfrowej Vektrze.
 

vip_1

New member
odswieżam

Witam, mam nadzieje że grono posiadaczy cyfrowej vectry jest większe i pomoże w podięciu decyzji co do zakupu TV plasma czy lcd do cyfrowej vectry odległość ok.3-3,5m wielkość tv 37 cali. Zastanawiam się nad panasonicem 37pv70p lub lcd Sharpa .
 

autorus

New member
Chyba cos mi umkneło. Jaki sens ma podpinanie cyfrowego tunera do tv przez scart? Podłacz przez component albo hdmi. Wtedy dopiero mozna coś zobaczyć.

Autorus

fazos3726 napisał:
mam plazme LGPC51 i cyfrowy tuner VECTRY podłączony przez euro obraz naprawde bardzo dobry (chociaż niekture kanały nadaj troche slabiej )nawet bez tego tunera telewizor pokazuje obraz dobrej jakosci tak wiec polecam plazme i to spokojnie ten model:)
 

vip_1

New member
jeszcze nie widziałem dekodera od vectry ale on ma wyjscie chyba tylko euro scart, ale dokładnie nie wiem, może ktoś coś wie dokładnie na ten temat.
 

bor@s

New member
w mojej kablówce jest tuner Technisat Digit MF4-K, a on ma tylko Euro RGB, abym nie miał zakłóceń, musiałem kupić porządny kabel (Hama z MediaMarkt nie daje rady) - taśma z odseparowanymi od siebie sygnałami. Wtedy obraz jest naprawdę dobry.
 

dany

New member
Mam cyfrową Vectrę i plazmę Panasonic 42PV60 i rewelka, fakt TV trochę wolniej łapie prawidłowe proporcje ekranu w trybie auto (w porównaniu do tunera wbudowanego w TV). Uważam że jakość sygnału nie odbiega od tego z tunera Cyfry (program SD)
 

fazer58

Member
Bez reklam
Witam z Białegostoku! Mam cyfrową VECTRĘ i Panasonic TH 42PV7P połączone przez scart RGB(tuner nie ma wyjścia HDMI,component).Obraz na większości programów jest bardzo dobry,zwłaszcza reklamy i programy "na żywo",robią niesamowite wrażenie:).Stacje niemieckie i francuskie są wręcz idealne.Różnica, między analogowym a cyfrowym sygnałem VECTRY jest znaczna i nie podlega żadnej dyskusji.Pozdrawiam.
 

czachaaa

New member
Aby miec cyfrowy tuner trzeba miec wykupiony pelen pakiet programow - nie wiem czy mi sie oplaca, za miesiac-dwa przeprowadzam sie do nowego mieszkania, a tam rzadzi Elpos. Jednak pomimo standardowego sygnalu jakosc Vectry jak na moj gust jest b. dobra.. przynajmniej w B-stoku :)

Telewizor to 42PV700.
 

vip_1

New member
Witam, czy macie orginalny kabel RGB z karonu czy ktoś dokupił coś firmowego, dziś dostałem dekoder i żadna rewelacja w odbieranym sygnale, polsaty nawet słabiej niż było, cały plus to ponad 100 programów i cały pakiet HBO za free w promocjii do końca lutego.
 

MrMario

New member
Koniecznie kup firmowy kabel. Ten dodawany do dekodera to badziewie za 5 PLN. Jak instalator podłączył to była katastrofa. Czarne, poziome pasy lecące w dół oraz buczenie. Nie do zaakceptowania. Na drugi dzień kupiłem kabel firmowy za 30 PLN i okazało się, że zakup udany. Teraz mam dekoder podpięty do nagrywarki Panasonic DMR-EH67 scartem. Z nagrywarki do plazmy Panasonica kablem hdmi. Obraz dobry, oczywiście zależy od kanału.

Pozdrawiam
Mario
 

MrMario

New member
czachaaa napisał:
Aby miec cyfrowy tuner trzeba miec wykupiony pelen pakiet programow - nie wiem czy mi sie oplaca, za miesiac-dwa przeprowadzam sie do nowego mieszkania, a tam rzadzi Elpos. Jednak pomimo standardowego sygnalu jakosc Vectry jak na moj gust jest b. dobra.. przynajmniej w B-stoku :)

Telewizor to 42PV700.

W cyfrowej Vectrze jest promacja pakietu Mega lub Giga. Umowę podpisuje się na czas nieokreślony. Szczegóły na stronie Vectry.
 

czachaaa

New member
Mam obecnie najmniejszy pakiet - dostalem informacje ze musial byc zmienic pakiet, a mi sie to po prostu nie oplaca bo niedlugo sie przeprowadzam .. tym bardziej ze dekoder nie posiada zlacza hdmi ;)
 

trezor4

New member
witam dzisiaj tez wzialem cyfrowy dekoder z vectry i obraz naprawde lepszy niz byl analogy ale na tvp1 czy tvp2 obraz sredni i sie zastanwiam czy jest sens kupic porzadny kabel rgb czy wymienic na dekoder hd i placic 10zl na wynajem ale nie bede wykupywal programow hd chodzi mi tylko o poprawe obrazu na zwyklych kanalach , pomocy:)
 

TigerInginier

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Ja mam dekoder Vectry ale nie ma w nim wyjść RGB są tylko 2 eurozłącza wyjscia i analogowe chiche audio wiec nie bardzo kumam gdzie ten kabel chciałbyś podłaczyć no chyba ze masz jakis inny model dekodera. U mnie obraz polepszył sie gdy zakupiłem kabel euro z pozłacanymi wtykami za 25zł w promocji
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry