Ciecie filmu

benjamin

New member
Witam i na wstępie proszę o wyrozumiałość co do moich pytań. jestem początkujący w dziedzinie HD. Lektura forum nie dała odpowiedzi na moje pytanie ale może to wynikało z wpisywania błędnych haseł w "szukajce"...jeśli problem podobny do mojego był poruszany to z góry przepraszam.

Przejdę do meritum. mam na dysku komputera film HD wielkości 4,5 GB. Niestety nie mam nagrywarki blue ray wiec chciałbym wrzucić ten film na pendrive. jednak system plików przenośnej pamięci to FAT 32 wiec mogę wrzucić plik do max 4 GB a przejście na ntfs nie wchodzi w rachube gdyż moje kino domowe nie czyta pamieci w tym systemie a film chciałbym podać przez pendrive'a podpiętego pod usb kina domowego .Nie pozostaje nic innego jak podzielić plik.pytanie: czy to może być dowolny program do ciecia filmów, czy może jest jednak jakiś specjalny program do przycinania tego rodzaju plików.czy takie cięcie nie spowoduje utraty jakości?? chciałbym wkońcu obejrzeć pierwszy film w HD ;)

w tytule filmu mam napisane x264. doczytałem że jest to rodzaj kodeka. podaje tą informacje bo może jest istotna.

z góry dziękuje za odpowiedzi.pozdrawiam
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Jestes pewien czy twoje kino/dvd otwarza taki format ??????. Z tego co sie orietuje to tylko zestawy typu Popcorn Hour radza sobie z czyms takim... Jesli tak, to powinno sie zmiescic na zwykla plyte DVD i nagrac to jako dane i powinno ruszyc. Jednak sprawdz dobrze specyfikacje swojego zestawu.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a to masz ten plik w jednym, bo z tego co wiem sa dzielone, kamera dzieli pliki przy nagrywaniu

jesli inaczej
to programy dostarczone do kamer dziela pliki bez problemu

ojejku czytalem o kamerach i napisalem odnosnie kamery:)

nie wiem czy jakis program dzieli, ale zobacz virtualdub dobry program, ale nie pamietam teraz jak jest z plikami x264, moze jest jakas nakladka
 
Do góry