Budżetowa plazma do konsoli

borowiik

New member
Witam. od jakiegoś czasu szukam dla siebie odpowiedniego telewizora i prawdę powiedziawszy im więcej czytam tym mniej wiem. Tak wiec postanowiłem spytać was :) może coś doradzicie.
odległość od ekranu: ok. 3-3,5 metra
jak słońce świeci w pokoju: nijak nie ma problemu padającego słońca na ekran
Jak duży jest pokój: 4 na 6 m
jaki masz obecnie telewizor: 21"crt, 22" LCD
jakie programy najczęściej oglądasz: tvp1,2 Discovery , hbo, eurosport wszystko w SD z cyfry
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
preferowana wielkość telewizora: 37 do 42 cali
preferowana marka: zastanawiałem sie głównie nad panasonikiem
czego nie lubisz w telewizorach: jak obraz jest za ciemny albo ma kijowe kolory.
jakie urządzenia będą podłączone: przedewszystkim Xbox 360 i dvd, ewentualnie antena siatka, pc
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń 90% xbox reszta 10%
jakimi złączami hdmi klocek, dvd po euro
jaki masz sygnał sd
ile programów HD 0
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa: ok 2000 tysiące nie więcej niż 2500 (z lekkim zapasem gdyby okazało się to absolutnie konieczne żeby kupić idealnie pasujący w moje potrzeby)

Tak więc potrzebny jest tv do konsoli i ewentualnie filmów.

kilka modeli które zwróciły moją uwagę:
panasonic 42X10Y, 42X20E, 37S10Y, 42S10E

tylko tak się zastanawiam czy w ogóle warto iść w tzw. full HD przy tym co będę miał podłączone. Ostatnio prawie byłem zdecydowany na 37S10 (znalazłem go za 1900) jak dla mnie obraz idealny i ma bardzo fajne naturalne kolory, ale sie znowu naczytałem o powidokach i jakoś tak pewności już nie mam.

Ma ktos jakieś pomysły, a może lepszy będzie LCD na forum wynalażlem takie coś:

Toshiba 37XV635 - na papierze prezentuje się całkiem całkiem, ale to LCD więc obawiam się Laga w grach no i nie cierpię tych czerwonych mord na LCDkach.
 

don111

Banned
dołóż trochę do Panasonic 50x10y lub Samsung 50B550
z 2,7m mój 46' jest często ciut za mały - żeby przeczytać czasem napisy w niektórych grach muszę zoomować... 42' naprawde nie ma sensu do 3-3,5m, może jedynie na początku byś miał "łagodniejszy" przeskok z 21' ale później będziesz żałował, wierz mi (sam przesiadałem się z 21' na 37', teraz mam 46' przy 2,5-2,7m do ekranu)
 

don111

Banned
nie ma żadnego zródła full hd więc dlaczego "tylko" Samsung ?
ten tv nie jest w niczym lepszy od Panasonica oprócz tego że ma full hd
ostatnio użytkownicy B550/650 piszą coraz więcej o dziwnej przypadłości z automatycznym ściemnianiem/rozjaśnianiem więc osobiście zdecydowałbym się na ten sprawdzony model Panasonica
 

borowiik

New member
Czyli generalnie full hd i możliwie największy, prawdę powiedziawszy to do grania mogę sobie wygodniej siąść dużo bliżej tylko do filmów by było te 3-3,5 metra :) a LCD się żaden nie nada ? np samsung serii 5?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jasne ze sie lcd nada tylko ze ze te kase nie kupisz nic dobrego w tym rozmiarze.

@majdanek
Samsung b850 to nie jest tv "budzetowy"
 
Do góry