boje sie kupic plazme przez to forum :(

don111

Banned
nie ma się co tak podniecać full hd, różnica jest ale to nie taka sama przepaść jak między SD a 720p
najwięcej zależy od odległości do ekranu, HD niestety ma to do siebie, że aby widzieć różnice trzeba usiąść bliżej ale cierpi na tym komfort, bo co prawda widzisz więcej szczegółów ale biegasz oczami po ekranie
dla mnie najbardziej optymalny w sensie komfortu byłby 42' - mój tv 46' z 2,5-2,7m najlepiej mi się ogląda z minimalnymi pasami od góry/dołu, różnica między 720p a 1080p jest mała ale zauważalna, jeszcze na tyle mała, że w zasadzie trochę obojętne dla mnie czy film jest w 720p czy 1080p
50' kusi choć jak nie kupisz full hd to będzie Cię drażniło, że nie możesz choćby sprawdzić jak wygląda 1080p
 

powidok

New member
Witam ponownie,
mija juz nastepny tydzien, a ja dalej bez telewizora, ale za to z coraz wieksza liczba pytan ;)
Chodzac od salonu do salonu, ogladajac setki tv potezne jeszcze 2 tygodnie temu 42 cale zrobilo sie male w porownaniu do 50 a nawet 46 cali. Tak jak pisalem juz chyba wczesniej moj budzet jest ograniczony i chcialbym wydac na tv max 2500-2600 zł, zdecydowalem sie juz prawie w 100% na plazme, ale nadal nie wiem czy kupic 42 full HD czy 50 hdready. Niby moje oko zadnej roznicy nie widzi, ale z drugiej strony nie kupuje tv na rok czy 2 lata, wiec przydaloby sie zainwestowac juz troche w przyszlosc (moze kanaly fullhd beda na porzadku dziennym? ;) ) niz inwestowac w starzejace sie HD ready. Jednak z tej pierwszej strony wielkosc kusi i roznica pomiedzy 42 a 50 cali jest duza. Pomozcie mi wybrac bo jak ktos nie zrobi tego za mnie to chyba nigdy nie kupie tego tv ;)
Aha, ktos chyba napisal w tym temacie ze zlotym srodkiem bylby 46 cali. Tez tak uwazam, ale plazm 46 cali jest niewiele i chyba wszystkie z fullHD powyzej mojego budzetu, wiec zostaje opcja: 42 FULL HD czy 50 HD READY ?
 

Klisman1987

New member
Jeśli ja bym miał wybierać to padlo by na 42 cale. Oczywista sprawa jest że 50 cali kusi bardzo ale czy nie lepiej postawić na coś mniejszego z lepszą jakością.
 

don111

Banned
ja bym brał 50'tke nawet hd ready zamiast 42'
50' vs 46' - tak samo, chyba że ten drugi oprócz full hd byłby lepszy (ogólnie)
wielkość w tym przypadku ważna :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Co z tego że ten 42 calowy bedzie miał lepszą jakość (chociaż wątpie żeby panas s20 był dużo lepszy) skoro z 3m i tak tego nie zobaczysz na małym ekranie. Ale decyzja nalezy do Ciebie :)
 

timbot

New member
Bez reklam
no to twój wątek pościągał plazmofili, w tym mnie :)
żeby nie powtarzać po kolegach, to tylko dodam, że plazma bardzo ładnie maskuje niedoskonałości divixów i tym podobnych formatów, czyli jeśli zamierzasz z tego lapka puszczać filmy to spoko bierz plazme.

PS. jednak powtórze po kolegach. Jeśli zamierzasz pracować w okienkach, to rzeczywiście w s20 mozesz mieć problem z obcięciem obrazu, bardzo kłopotliwy (to zależy czy będziesz musiał włączyć/wyłączyć overscann, na przykład w ja mam dekoder astera i musze mieć włączony, bo inaczej mam szary pasek w kablówce, a jak już włącze to obcina mi pasek startu z kompa:)
ps. ps. czyli martw się raczej tylko odbiciami, w s20 naprawde spore.
 
Do góry