AVCHD - co jest niezbedne ?

Raycher

New member
Witam,

Zakupilem kamere Panasonic HDC-DX1. Problem polega na tym, ze nie moge otworzyc plytek (sfinalizowanych) z tej kamery na stacionarnym DVD, a nawet na kompie. Posiadam Karte graficzna GeForce7900GT (bez HDMI), oraz nagrywarke HD-DVD. DVD też nie ma funkcji HDMI (jakiś stary Panasonic). Czy akcelerator HDMI na kracie graficznej zagwarantuje mi otworzenie tych plyt? Co mozecie poradzic?

PS. Pisze, poniewaz poradzono mi wyposazyc sie w HDMI. Chce kupic stacionarne dvd, oraz GeForce 8800GTX. Czy zmarnuje pieniadze?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Raycher napisał:
Witam,

Zakupilem kamere Panasonic HDC-DX1. Problem polega na tym, ze nie moge otworzyc plytek (sfinalizowanych) z tej kamery na stacionarnym DVD, a nawet na kompie. Posiadam Karte graficzna GeForce7900GT (bez HDMI), oraz nagrywarke HD-DVD. DVD też nie ma funkcji HDMI (jakiś stary Panasonic). Czy akcelerator HDMI na kracie graficznej zagwarantuje mi otworzenie tych plyt? Co mozecie poradzic?

PS. Pisze, poniewaz poradzono mi wyposazyc sie w HDMI. Chce kupic stacionarne dvd, oraz GeForce 8800GTX. Czy zmarnuje pieniadze?

HDMI to nie jest żaden akcelerator ani funkcja lecz cyfrowy standard wyprowadzania sygnału wizji wraz z dźwiękiem. To że twój sprzęt nie odtwarza nagranych płytek nie ma z tym nic wspólnego. Jeśli sfinalizowałeś płytę w formacie AVCHD to żaden stacjonarny odtwarzacz DVD tej płyty nie odtworzy. Mogą je odczytać nowsze odtwarzacze Blu-ray (choć chyba nie wszystkie) lub Playstation3
 

LCC

New member
Raycher napisał:
Witam,

Zakupilem kamere Panasonic HDC-DX1. Problem polega na tym, ze nie moge otworzyc plytek (sfinalizowanych) z tej kamery na stacionarnym DVD, a nawet na kompie. Posiadam Karte graficzna GeForce7900GT (bez HDMI), oraz nagrywarke HD-DVD. DVD też nie ma funkcji HDMI (jakiś stary Panasonic). Czy akcelerator HDMI na kracie graficznej zagwarantuje mi otworzenie tych plyt? Co mozecie poradzic?
PS. Pisze, poniewaz poradzono mi wyposazyc sie w HDMI. Chce kupic stacionarne dvd, oraz GeForce 8800GTX. Czy zmarnuje pieniadze?
Po pierwsze to nie musisz zmieniać grafiki ta jest dobra. Na pewno masz w niej wyjście DVI, więc kup przejściówkę z DVI na HDMI i kabel HDMI i podłącz kompa z odtwarzaczem, nagrywarką lub TV. Albo kup kabel DVI-HDMI - taki który ma z jednej strony wtyczkę DVI do kompa a z drugiej HDMI do odtwarzacza, nagrywarki czy TV. Np taki: http://allegro.pl/search.php?string=dvi-hdmi

Grafy nie zmieniaj lepiej napisz jaki masz procesor bo on jest ważniejszy przy odtwarzaniu HD na kompie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Najprawdopodobniej nie masz odpowiedniego odtwarzacza, spróbuj się przejść do sklepu i odtworzyć płytę w odtw. Blu-ray (tylko wybierz kompatybilny) być może dane nagrywane są w taki sposób, że tylko ten odtwarzacz będzie w stanie to odegrać.
 

LCC

New member
Raycher napisał:
Ok, ogromnie dziekuje za pomoc. Posiadam procesor Athlon +3200. Wystarczy taki?
Powinien styknąć, jeśli odtwarzasz jakiś filmik na kompie w HD-h264 i dzwięk i obraz się nie przycinąją to jest ok i nic nie trzeba zmieniać.
 

mk77

Member
Aby nie tworzyć kolejnych tematów pozwolę sobie podpiąć się tutaj z pytaniem.

Planuję zakup kamerki HD która będzie zpisywać nagranie na karcie pamięci w formacie AVCHD.
I teraz pytanie. Jeśli będę chciał przerobić ten format do formatu zwykłego DVD, to w jaki powinien być wyposarzony procesor, pamięć ram oraz kartę grafiki komputer (dysk oczywiście SATA i jak największy :)) aby można było to na nim dokonać.
Pod pojęciem przerobić mam na myśli:
- pociąć film,
- poskładać pocięte kawałki
- podłożyć dźwięk (np: z mp3)
- i całość zapisać na płycie DVD aby móc oglądnąc to w zwykłym stacjonarnym odtwarzaczu DVD.

Z czasem jak stanieją nagrywarki BR lub HD DVD to będę chciał to nagrywać do formatu HD.

Pozdrawiam
 
Do góry