amplituner + 2 kolumny

sokoll

New member
witam
mam zamiar kupic amplituner i 2 fronty podlogowe ,reszte zestawu dokupie sobie jak uzbieram wiecej kasy
narazie mam do wydania 4 tys +-
pokoj 20 m
wiekszosc czasu bedzie ogladana tv n i sluchanie muzyki (hip hop -duzo basu)
filmow na dvd nie ogladam (chodze ciagle do kina)
5.1 przyda sie tylko do filmow na HBO
prosze o pomoc
 

Redundantor

New member
Miałem podobny dylemat.

U mnie po odsłuchu wygrały głośniki Monitor Audio Bronze R2

56.jpg


Tu trochę danych http://www.hometheatershack.com/forums/home-audio-speakers/3412-monitor-audio-bronze-reference-br2-b-review.html
 

sokoll

New member
zestaw w przyszlosci chce rozbudowac do 5.1
sporo filmow w tv jest tak nadawana

czy Bronze R2 sa tez podlogowe?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sokoll

New member
br 5 sa w moim zasiegu
zostalo by kolo 2 tys na amplituner
jaki polecacie do tych kolumn??

a co myslicie o yamaha ns 777 albo kef iq 50 sa w podobnej cenie ktore najlepiej by sprawily sie do moich wymagan?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
KEFy i Monitor Audio BR to ogólnie sporo lepsze kolumny od tych Yamah NS, ale tylko jakbyś słuchał muzyki bardziej wyrafinowanej :D
na pewno nie do hip hopu... tutaj wygrywają Yamahy przez cieplejszą barwę, miękkość dźwięku i super basik (w MA BR jest też dobry ale w modelu BR6, BR5 i BR2 na pewno nie poradzą sobie z takim nisko schodzącym basem w 20m, no chyba że słuchasz max średnio głośno... o KEFach do hip hopu nie wspominam)
na 20m bardziej chyba odpowiednie byłyby raczej NS 555, te 777 to kolosy, chyba że lubisz ekstremalne doznania basowe :D
jeśli byś się na nie zdecydował to raczej z jaśniejszą elektroniką Yamahy niż HK
 

Audioman

New member
Jezeli chodzi o KEFy to jezeli ma byc duzooo basu :) to tylko model iQ90 ... Natomiast mozna zawsze polaczyc iQ50 z jakims subem np PSW2500 tez KEFa. To akurat bardzo dobre polaczenie.

Jezeli nie wchodzi w rachube zakup suba to na prawde mocny basik maja Monitor Audio BR5 lub juz very mocarny BR6. BR6 nawet moglby byc za duze jak na 20m2 - polecalbym mimo wszystko model BR5. Do tego jest tanszy :)

Pamietaj jednak ze glosniki BR5 maja wyloty bass reflexu z tylu wiec musza miec troche swobody natomiast KEFy maja bass reflex z przodu i mozesz je wszedzie wcisnac bez obawy o pogorszenie radykalne brzmienia :eek:k:

DON111 - te Yamahy to bleee ;P Juz lepiej moze polecic cos ala Paradigm ;)
 

don111

Banned
mają swoje wady ale mi się podobała ciepła, miękka barwa dźwięku z tych Yamah... no i bas świetny, w zestawieniu z jasną elektroniką to bardzo przyjemnie grające kolumny
co więcej do takiej muzyki jak hiphop, rnb czy typowo młodzieżowej - idealne, nie gorsze tutaj od Monitor Audio BR
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
duza roznica jest miedzy BR 5 a RS 6, wiem ze to inna polka, ale czy warto np podpinajac do HK 255, RS 6 znam i wiem ze ten HK 255 slabo sobie z nimi radz, ale czy wytarcza BR 5 do 20m2?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mam br5 podlaczone do onkyo 605 , pomieszczenie ok. 20 m2 - salon wiec umeblowane - dwie sofy, drewniana komoda i kredens, sprzet rozstawiony w prostokacie mniej wiecej 2m x 4 m.
co do stereo- no coz.....amplituner...wiec szalu nie ma....
kino- wszystko zalezy od jakosci sygnslu !!!! specjalnie to podkreslam bo czesto wiekszosc osob o tym zapomina i nie bierze poprawki na to co beda odtwarzac !! a w praktyce wyglada to tak ,ze jak kiedys wlaczylem film na DVD po seansie z plyty BD to w pierwszej chwili myslalem ze cos sie zjaralo w amplitunerze lub cos niopatrznie poprzestawialem......:mrgreen:
kwadrans szukalem przyczyny w ustawieniach....no i niby wszystko - ok!?

po przejsciu z dzwieku jakosci BD na kompresowany z plyty DVD odnosi sie wrazenie jakby sprzet gral "na pol gwizdka" ...!!
oczywiscie nie chodzi mi o glosnosc - zawsze mozna podkrecic amplituner i narobic halasu... no ,ale przeciez nie o to chodzi....
w kazdym badz razie - dobry sygnal z BD i odnosi sie wrazenie ze kolumny graja "pelna piersia" rozpietosc dzwieku miedzy basami a sopranami jest odczuwalnie dwa razy wieksza niz przy dzwieku skompresowanym, szczegolowosc , rozdzielenie planow dzwiekowych i ogolnie uczucie "uczestnictwa w akcji" jest poprostu nieporownywalna !

z odleglosci 3m przy wzmocnieniu 60 % te br5 w dynamicznych scenach (eksplozje, itp.odglosy "tektoniczne") wywoluja odczuwalny ruch powietrza- ogladam na duzym ekranie wiec gwarantuje- wrazenie niesamowite !:D:D:D

oczywiscie przy filmie z DVD - takie wrazenia sa nieosiagalne !!!!:(
 

łata

New member
Witam, podłącze się do wątku. Jakby zagrało na dłuższą metę(może w przyszłości BR, póki co DVD, rock): HK 3490 + Monitor BR5, Kef iQ50 lub Yamaha NS555. Salon ma jakieś 20m^2. Nie zamierzam w najbliższym czasie kupować suba.
 

łata

New member
Heh. Dzięki. I tu jest chyba pies pogrzebany bo zależy mi na głośnikach, które nie wymagają suba a cenowo wypadają porównywalnie do iq50.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z tego samego powodu wybralem br5 ;) , br6 odpadly ze wzgledow technicznych- za wysokie i nie wchodzily pod ekran
 
Do góry