amoi lc37af1e + HDMI + 1920x1080 ?

CTH

New member
Witam

Stałem sie szcześliwym posiadaczem tego HDTV i jestem bardzo zadowolony (glownie dzieki opinia na tym forum) :)

Mam natomiast maly problem... gdy podlaczam go poprzez zlacze HDMI z kompem (9600GT z HDMI - tak ze nie korzystam z zadnych przejsc z DVI -> HDMI). Obraz jest obciety po bokach :hmm: Bawilem sie skalowaniem z poziomu TV 4:3, Wide,19:9 itp. i zawsze te boki sa obciente ? Da sie ten problem jakos rozwiazac?

Gdy wlacze takze odswiezanie na 60Hz TV co kilka minut "odswieza" zrodlo (tj. ogladam film, czarny ekran (1s) i potem dalej film), gdy ustawie na 50Hz jest ok... ?? 50 czy 60 Hz nie odczuwam roznicy ale zawsze...

Wyjasnijcie mi prosze o co chodzi z tym znaczkiem HD Ready w prawym gornym narozniku ?? Przeciez normatywna rozdzielczosc tego HDTV to 1920x1080 ? Przeciez odbiorniki HDTV z 1080p nie posiadaja takiego znaczka wogole. Tak ze nie rozumiem co ta nalepka znaczy ?

I pytanie z innej beczki... majac karte dziwkowa na pokladzie plyty glownej (Azalia) idzie rozdzielic sygnal na 2 zrodla - 2 rozne sygnaly dzwieku.
W chwili obecnej z plyty przez SPDIF out mam polaczone z karta graficzna i przez HDMI do TV. I glosniki (sluchawki) przez Mini Jack. Sygnal na TV i sluchawki idzie taki sam... Chcialbym aby przez np HDMI szedl film a gra dawala dzwiek na sluchawki. Jest jakis sposob aby tak zrobic ?
Czy musze sie zaopatrzyc w 2 karte dzwiekowa ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry