AB IPBOX 9000 HD czy DREAMBOX DM 800 HD

ZYCHOSAS

New member
witam wszystkich

chce zakupic tuner hd na linuxie i niewiem jaki
wybor moj wacha sie miedzy tymi dwoma , a moze jakas inna sugestia.

prosze o wasze uwagi za i przeciw.

pozdrawiam
 

ZYCHOSAS

New member
sorrki ze pisze post pod postem:hmm:

czy nikt z forowiczow nie posiada ktoregos z w/w tuner sat.

napiscie cos prosze ,czymsie roznia i ktorego warto kupic.

cena jest podobna

tnx,pozdrawiam
 

klaus71

New member
Bez reklam
dm800 ma bardzo dobry soft - enigma 2 - ale sprzetowo jest słabszy: tylko 1 głowica, grzeje się jak piekarnik bo jest b.mały (wielkość kasety vhs), brak CI i tylko 1 czytnik kart, wrażliwy na współpracę z diseqc/lnb

ipbox 9000 technicznie znacznie lepszy ale softy na razie marne i brak enigmy
 

ZYCHOSAS

New member
dzieki klaus71 za pierwsza podpowiedz, juz mi sporo wyjasniles.
problem softu mysle zer ozwiaze czas.
a czy ja dobrze rozumiem? jak AP ma czytnik CI to karta C+ bedzie mi smigac.
tak czy nie?

pozdrawiam
 

klaus71

New member
Bez reklam
karta cyfry bedzie działać i w dm800 i ipbox'ie.
natomiast moduł CI polsatu już nie włożysz do dm800.

a wybór jest bardzo trudny - nie jest powiedziane że soft do ipbox'a będzie szybko dopracowany - wiele osób klnie że jest strasznie wolny (np. epg) i dość niestabilny (np. na dwóch głowicach) - ale to jest to co pamiętam sprzed 2 miesięcy.

musisz poczytac jaki jest stan aktualny bo może cos jest lepiej z ipbox'em ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć.
startował z ceną 1900zł a teraz kosztuje 1400zł.
a dm800 non stop w okolicach 1550 - niestety to jest właśnie cena za enigme 2.

i niestety soft czyni gigantyczną różnicę.
dla mnie największa zaleta ipbox'a to 2 głowice (musisz dodatkowo za drugą dopłacić) ale nie jestem pewien czy softy ją dobrze obsługują. poza tym ergonomia enigmy i szybkośc działania są na razie nie do przebicia w dreamie.

jesli nie zależy ci na 2 głowicach i planujesz używac 1 kartę cyfry+ (tylko) to dm800 może być lepszym wyborem (po prostu w zasadzie wszystko co ma działać to działa)

musisz poczytać na forum np. dvhk o tv sat by podjąć decyzję. ja wybrałem dojrzały soft i czekam na dm8000 (choć cenę ma miec bardzo przykrą).
 
Ostatnia edycja:

ZYCHOSAS

New member
napisze szczerze ze jestem poczatkujacy w tej dziedzinie.
troszke gdzies tam poczytalem o tym i owym , lub obilo mi sie o uszy.:D

moze macie jakies konkretne linki zebym mogl zaczerpnac wiecej informacji i podjac decyzje.....(zima idzie trzeba bedzie cos ogladac) hehe

pozdrawiam
 

ZYCHOSAS

New member
ZYCHOSAS napisał:
napisze szczerze ze jestem poczatkujacy w tej dziedzinie.
troszke gdzies tam poczytalem o tym i owym , lub obilo mi sie o uszy.:D

moze macie jakies konkretne linki zebym mogl zaczerpnac wiecej informacji i podjac decyzje.....(zima idzie trzeba bedzie cos ogladac) hehe

pozdrawiam

ludzie potrzebuje wiecej informacji...2 razy juz dokonalem zakupu dzieki temu forum(graty) , pomocy trzeci raz...hehe

pozdrawiam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Wejdz na forum DVHK to jest największe forum o sprzęcie sat tunerach itp. Napewno ci pomorze w wyborze odpowiedniego tunera.Ja mogę ci doradzić że ten IP box to chyba dużo nerwów zeżre zanim zacznie na nim śmigac to co w niego włożyli.Pozdro.
 

ZYCHOSAS

New member
wiem o tym forum , duzo na nim czytalem.
to nie to samo jak ktos poradzi , powie jakie sa roznice, plusy u minusy.
rozumiecie o czym pisze.
najbardziej mnie interesuje soft do AB , czy jest stabilny i czy sie nie wiesza tuner , no i oczywiscie chodzi mi o latwosc obslugi.:roll:
co do DREAM wiem ze jest na enigmie 2 i ze smiga ze milo..

wiecej podpowiedzi ziomki. pozdrawiam
 
Do góry