77OLED818 vs 819

mobigy

Member
Witam,
Aktualnie posiadam Sony KD-65XE9305, który dosyć mocno się zestażał (nierównomierne podświetlenie matrycy, flapowanie barwą). Mam budżet w okolicy 10 tys. i mocno zastanawiam się nad 77" OLEDem Philipsa ze względu na Ambilight i Android TV. W grę w zasadzie wchodzi starsza wersja Philips 77OLED818 bo najnowszy 819 to już prawie 15 tys 😞). Myślicie że będą jakieś promocje, albo znacie jakieś dobre sklepy może nawet poza PL gdzie da się wyrwać jakoś taniej takiego Philipsa? Inne pytanie czy jest sens dopłacać aż 2500 do nowszego 819.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałeś dobry model LCD, więc wybór Oleda 77" jako następcy - super pomysł.
Bez dopłacania czyli w cenie 10499 zł masz najnowszy model LG 77B46 LA.
I z całą pewnością będzie znacznie lepszy od Twojego obecnego sprzętu.
Jest też 77C45 LA za 12499 zł
Za Philipsa trzeba dopłacić do ceny 13,800 zł - czyli taniej jak podałeś i z pakietem .
Dla członków forum masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł z montażem i dostawą.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Philips 818 to zeszłoroczny model ,czyli odpowiednik LG C3.Nie bardzo widze sens jego kupna w cenie tegorocznego LG C4,chyba ,że ktos bez ambilight żyć nie może.System operacyjny jest moim zdaniem bez wiekszego znaczenia - Firestik za 300zł przebija wszystkie systemy w TV razem wzięte.
nie wiem czy w Polsce będzie promocja na 819 , ja osobiscie zastanawiam sie nad jej zakupem (też rozmiar 77) zamiast LG C4 ,tyle że u mnie w UK mam promocje i cenę 10000 zł (w przeliczeniu).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Na razie jeszcze nie zdecydowało- jestem umówiony na prezentację.
Dlaczego biorę pod uwagę ten model ?
Ta sama matryca co w LG C4 , z cyferek wynika ,że lepiej podkręcona a obecnie mogę kupić Philipsa o 400 funtów taniej niż LG.
Obsługa klienta przez stronę LG to jakis koszmar , jeżeli mam w przyszłosci coś ewentualnie (odpukać) załatwiać z ich serwisem to podziękuję....
Philips 819- nowy , lepszy pilot, mozna powiedzieć ,że już z klasy premium . LG to ciągle to samo wycierające się dziadostwo z pewnymi modyfikacjami , w dodatku poruszanie się za pomocą "wskażnika" nigdy mi nie przypadło do gustu.
Ambilight- podtrzymuję swoje zdanie, właczanie kolorowych migających światełek i twierdzenie, że ma to "poprawic odbiór" uważam za absurdalny pomysł , jako takiego nie mam więc najmniejszego zamiaru go używać ale...... ponieważ mozna w nim regulować zarówno barwę jak i natężenie światła , to przy ustawieniu go jako stałego , w pełni kontrolowanego żródła , znajdującego się w miejscu nie powodujacym odblasków na ekranie może się sprawdzić.
Systemy operacyjne są dla mnie bez znaczenia - używam Nvidi i Fire Cube , więc każde z nich przebija wszelkie systemy implementowane w TV.
Dzwięk- kompletnie bez znaczenia , w moich dwóch ostatnich TV ,nawet nie wiem czy działały głosniki.
 

mobigy

Member
U mnie jednak kwestia OSu jest jednak dosyć istotna, nie lubię się bawić z tv stickami (np oddzielny pilot i urządzenie do zasilenia/ uruchomienia) nie mówiąc już o tym, że do tv sticka nie podłącze sobie np Ethernetu 1Gb. Dźwięk u mnie też jest bez znaczenia (podłączenie do ampli 7.1 przez HDMI ARC).
Ambilight to bajer , nie jest megakluczowy ale chciałbym go mieć.

@kiki w sprawie tego Philipsa 819 za 13800 to się odezwę
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Piloty można skonfigurować,nie jest niezbędne ciągle korzystanie z dwóch.Stick jest w stanie pociągnąć 450mb/s ,szybszy transfer do TV nic kompletnie nie daje.Jezeli masz układ 7.1 to raczej potrzebne jest eARC.
 

Alt0S

Member
U mnie jednak kwestia OSu jest jednak dosyć istotna, nie lubię się bawić z tv stickami (np oddzielny pilot i urządzenie do zasilenia/ uruchomienia) nie mówiąc już o tym, że do tv sticka nie podłącze sobie np Ethernetu 1Gb. Dźwięk u mnie też jest bez znaczenia (podłączenie do ampli 7.1 przez HDMI ARC).
Ambilight to bajer , nie jest megakluczowy ale chciałbym go mieć.

@kiki w sprawie tego Philipsa 819 za 13800 to się odezwę
W TV też nie będziesz miał 1Gb Ethernetu,ponieważ karty sieciowe w TV są 100mb/s. WIFI to już zależy od procudenta, jedni wstawiają kartę kategorii 5 a inni 6 i dla przykładu w LG C3 i C4 mają WIFI5. Dopiero G i wyższe modele mają WIFI6. Philips ma WIFI6. Czyli po WIFI wyciągniemy około 320-500mb/s. 500mb/s to raczej cud musi się wydarzyć.Prędzej na sticku osiągniemy 500mb/s. Po kablu to można pomarzyć o tym, aby było 100mb/s bo najczęściej jest około 10-16 mb/s. Netflix i reszta potrzebuje około 25 mb do 40mb/s i te 40mb/s to zawyżone bo Filmy 4k to około 35mb/s lecą. Mam Netię 1gb/s.Na laptopie który ma karte sieciową 100mb/s wyciągam najwięcej 15 mb/s. Po WIFI5 I 6 to max 450mb/s.Na XBOX'ie raptem 315mb/s WIFI5. Ściągałem Call of Duty
 
Ostatnia edycja:

mobigy

Member
W TV też nie będziesz miał 1Gb Ethernetu,ponieważ karty sieciowe w TV są 100mb/s. WIFI to już zależy od procudenta, jedni wstawiają kartę kategorii 5 a inni 6 i dla przykładu w LG C3 i C4 mają WIFI5. Dopiero G i wyższe modele mają WIFI6. Philips ma WIFI6. Czyli po WIFI wyciągniemy około 320-500mb/s. 500mb/s to raczej cud musi się wydarzyć.Prędzej na sticku osiągniemy 500mb/s. Po kablu to można pomarzyć o tym, aby było 100mb/s bo najczęściej jest około 10-16 mb/s. Netflix i reszta potrzebuje około 25 mb do 40mb/s i te 40mb/s to zawyżone bo Filmy 4k to około 35mb/s lecą. Mam Netię 1gb/s.Na laptopie który ma karte sieciową 100mb/s wyciągam najwięcej 15 mb/s. Po WIFI5 I 6 to max 450mb/s.Na XBOX'ie raptem 315mb/s WIFI5. Ściągałem Call of Duty
Przy wifi to dużo zależy od jakości sygnału i zakłóceń ale na Wifi5 realnie to jest w porywach do około 200Mbps, a jak jest bardzo dużo urządzeń podpiętych lub w pobliżu to nie dość że będzie spadać przepustowośc bez QOSa to jeszcze pojawiają się opóźnienia. Na LANie nie mam z tym problemu sieć zawsze działa stabilnie bez lagów i zakłóceń. Z autopsji na moim Sony po WIFI notorycznie były problemy z oglądaniem filmów 4K z dźwiękiem 7.1 bo już po paru sekundach było czkanie i lagowanie a po kablu wszystko płynnie śmiga. Co do kabla 1Gb to chodziło mi o 1Gb sieć wraz ze switchem, a nie port w samym TV.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie ukrywam ,że dużym impulsem była cena :wink: ,poza tym LG bardzo mocno mnie zniechęciło do swojego serwisu....

W każdym razie w porównaniu (tryby filmmaker)- dla HDR , obydwa telewizory są podobne, może troszke jasniejszy jest LG C4 , co skutkuje jednak również tym ,że jasne partie są jak dla mnie bliższe przepałom lub w najjaśniejszych partiach te po prostu występują na moje oko, w trybie SDR ,Philips jest jasniejszy.
Odwzorowanie kolorów podobne , na Philipsie odcienie skóry są bardziej naturalne.Generallnie różnice to drobne niuanse , najprawdopodobniej zrównujące się po kalibracji.
Na plus dla Philipsa- na pewno pilot, jezeli komuś na tym zależy to system operacyjny ,webOS nigdy mnie nie przekonywał.Nie wiem jak dzwięk i tryby gry- jest to poza moja sferą zainteresowań :wink:.
W UK ceny tych modeli to odpowiednio- LGC4 77 2.5 tyś funtów, Philips 809/819 77 3.1 tyś funtów.
Na pewno nie zapłaciłbym 600 funtów więcej za Philipsa ale ponieważ dostałem go w ofercie za 2.1 tyś , to ta relacja się diametralnie zmieniła i dopłacanie 400 funtów do LG byłoby absurdalne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Polsce serwis LG jak do tej pory był chyba najlepszy.
Jak dostałeś lepszą cenę na Philipsa - to extra. Ja bym brał w takiej sytuacji.
 

colargor

Member
W UK ceny tych modeli to odpowiednio- LGC4 77 2.5 tyś funtów, Philips 809/819 77 3.1 tyś funtów.
Na pewno nie zapłaciłbym 600 funtów więcej za Philipsa ale ponieważ dostałem go w ofercie za 2.1 tyś , to ta relacja się diametralnie zmieniła i dopłacanie 400 funtów do LG byłoby absurdalne.

W lipcu byla promka na nowe lg c4 z oficjalnej strony. Taki 77 byl za £1998 + 5 lat gwarancji - zwolennicy lg sikali po nogach.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Chyba na LG C3 :wink: to by się zgadzało.
Z oficjalnej strony miałem już zamówiony C4 77 za 2,2 tyś. - sklep zamknęli ,zamówienie anulowali w przeddzień dostawy ,czekałem tydzień od momentu anulacji na zwrot pieniędzy,próbowałem się zarejestrowac jako "member" , kodu aktywującego nigdy nie przysłali.Serwisowi firmowemu LG już podziękuję......
 

colargor

Member
Limited stock offer, takie promo bylo dla C4 w polowie lipca na oficjalnej.
77 £1998, 65 £1499, 55 £998.
Do tego masz 5lat gwaracji na panel, wypalenia.
 
Do góry