60 cali z 3 metrow?

Pikus

New member
Witam,

Na dniach bede kupowal telewizor. Mam dylemat bo 46 jakie mialem dotychczas to z pewnoscia zbyt malo. Zastanawiam sie nawet na 60'. Odleglosc od tv to 3 metry - telewizja cyfrowa, kanaly SD i HD. Pokoj raczej ciemny. Czy taka odleglosc i rozmiar to nie bylaby duza przesada? Jak myslicie?

I jeszcze mam pytanie czy przy 60 calach da sie wogole ogladac programy SD? Nie sa zbyt rozciagniete?

Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszystko się da! Musisz tylko pamiętać, że im większy telewizor tym lepszy sygnał musisz zapewnić przy takiej odległości, a z tym niestety problem bo wiele kanałów SD jest kiepskiej jakości...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Oglądam z 2.5-3m 50'' i na ''n''-ce SD wygląda b.dobrze,ale 60''??Musisz się dobrze zastanowić,szczególnie jeśli nie będziesz miał możliwości zwiększenia odległości.Ja bym kupił,ale to JA.Pytanie tylko JAKI??
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja też bym kupił 60" ( jakbym miał fundusze ).
Co do rozciągnięcia obrazu to przy odpowiednich ustawieniach i dobrym skalowaniu w TV nie ma z tym problemu.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Lubie duże tv ale 50tka do 3m to według mnie max jeśli chodzi o SD, szczegolnie w polskich realiach gdzie jakos sygnalu jest baznadziejna na wielu kanałach. Nawet na 50tce gdy ogladałem z 2.8m wiele stacji wyglądało źle i widać było wszystkie wady słabej jakości sygnału.
 

wiktorzi

New member
Ja mam nominalnie 50" z 3,5 i często z 2,5 a nawet z 1,5m i tu niestety zaczynam dostrzegać różnice w jakości SD a HD. Kupuj największy jaki możesz plazma z 3m nigdy nie będzie za duża.
 
Do góry