55'' Samsung vs Panasonic vs Sony Problem z wyborem

MaciekHQ

New member
Hej, mam dylemat :) Przeczytałem już chyba cały internet, obejrzałem poniższe modele w sklepie i cały czas jestem w tzw. kropce. Nie potrafię się zdecydować na konkretny model, może mi pomożecie? :) Poniżej za i przeciw, a także odp. na pytania. Z góry dzięki za pomoc

Panasonic TX-55AS640E - 2875zł
(+)
- cena
- jakość obrazu (kontrast, czerń)
- design
- dwa piloty

(-)
- gorsze smart tv niż w Samsungu
- brak okularów 3D w zestawie
- input lag 54ms (czy może on przeszkadzać w grach?)
- kwestia zewnętrznego tunera tv i filmów. Ten tv nie rozpoznaje materiału względem treści, tylko względem wporowadzanego sygnału. I tak materiały filmowe np z tunera tv od UPC w 24 klatkach będe konwertowane do 50 i następnie poddawane poprzez IFC wygładzeniu. Warto podkreślić, że przy wyłączonym IFC materiał szarpie.

Samsung UE55H6400 - 3069zł
(+)
- cena
- Czyta wszystkie formaty
- Smart TV rozbudowane i szybko chodzi
- dwa piloty
- dobre 3d (okulary w zestawie)
- input lag 46ms (lepiej niż Panasonic)

(-)
- jakość obrazu mam wrażenie że gorsza niż w Sonym i nie wiem czy też nie gorsza niż w Panasonicu. Widoczny jest w nim banding, zestawiłem ten sam obrazek z tonalnym przejściem na nim i Sony i w Sony wszystko było gładko.
- menu to jakaś porażka - mam na myśli jego wygląd. Zostało ono zaprojektowane w małej rozdzielczości i zeskalowane do 1080p. Wszystkie ikony i czcionki nie są ostre lecz rozmazane.
- bardzo średni design za sprawą przeźroczystej ramki, wrażenie dominującego plastiku.

Sony KDL-55W829B - 3999zł
(+)
- super jakość obrazu (czerń, przejścia tonalne)
- szybki w grach, input lag 22ms
- piękny design, cienka aluminiowa ramka

(-)
- cena
- stopka, która jest również ramieniem do montazu na ścianie. Z tego co udało mi się ustalić jeżeli chce się zamontować ruchome ramię (a takie chcę) to trzeba wkładać dystanse (pomiędzy tv a ramieniem, nie wiem czy są one w zestawie) i wtedy takie uniwersalne ramie trzyma się na dwóch górnych śrubach. Trochę jest to na około i mało funkcjonalne.
- uboższy smart niż w Samsungu
- nie wiem jak wygląda kwestia obsługi wszystkich formatów video.
- coś podobno dzieje się z DTS, po podłączeniu amplitunera tlewizor konwertuje go na 2.1.
- słabe 3D
- brak okularów i drugiego pilota w zestawie


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2 - 5x5 m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5 m od tv jest przeciwległa ściana na której będzie narożnik, na boku narożnika będzie się siedziało bliżej.

3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? narożnik, jedna część na wprost i tak pewnie będzie częściej, druga część narożnika będzie bliżej tv na bocznej ścianie, widz będzie bokiem do tv.

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? będzie wisiał

6.Jak słońce świeci w pokoju? okna od strony południowej, w pewnym momencie dnia promienie padają na ścianę na której będzie tv, wpadają z boku

7.Jaki masz obecnie telewizor? Obecne brak, wcześniej Philips 40 cali. Zniesmaczony działaniem menu.

8.Co chcemy aby telewizor posiadał? bardzo dobrą jakość obrazu, za dźwięk będzie odpowiadał amplituner, tv podłączony będzie kablem do internetu, powinien mieć też opcję wyłączenia "płynności obrazu" (płynność obrazu - mam na myśli to, to że całość wygląda jak w brazylijskiej telenoweli, pod tv będzie podłączona konsola, a więc nie chciałbym mieć również efektu "ghostingu", dobrze działające smart tv, telewizor powinien dobrze radzić sobie z kodekami obecnych filmów (podłączenie dysku przez usb)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka (UPC), HDMI (playstation), blu-ray - raczej nie planuję teraz, USB (dysk)

10.Jakie urządzenia? Playstation 3, amplituner, dysk zewnętrzny, w przyszłości być może HTPC

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? dziennie max 1,5h, w weekendy dłużej

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? wolę matowe ale mogę rozważyć umatowiony błysk :)

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport, info

14.Czy zamierzasz serfować po internecie? tak

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej w weekendy trochę i okazjonalnie jak wpadną znajomi - głównie fifa

16.Preferencje co do marki? rozważam Samsunga, Panasonica albo Sony.

17.Preferencje co do wielkości? 50-55''

18.Co Cię denerwuje w telewizorach? płynność obrazu w filmach jak w brazylijskiej telenoweli , nierówne podświetlenie, zła czerń, ghosting w grach (smuga np za zawodnikiem albo piłką podczas gry w Fifa)

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalnie 4000 zł i to jest max :)

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie musi mieć, raczej nie będę z tego korzystał.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Najwięcej szczęścia z jakości obrazu uzyskasz według mnie, kupując model Sony, 55W829B.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wystarczy Ci w zupełności Panasonic 55 AS640.
Gdybyś zdecydował się dołożyć ciut - to Philips 55PFS8209.
Chodzi błyskawicznie, ma ANdroida - więc masz 900.000 aplikacji, wspiera flasha , ma Pip pełen, kamerę skype, poczwórny ambilight, dual play, miracast.
 
Do góry