55" ok. 4tyś PLN

Pyjo

New member
Jak w temacie:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Zdecydowana większość czasu na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna na wschód
7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K (jeśli będzie propozycja FHD bijąca na głowę - może być), brak 3D, WiFI,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka lokalnego operatora
10 .Jakie urządzenia ? PS4, czasem laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok.4
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy akcji
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? przeglądarka - nie, aplikacje tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 10%
16. Preferencje co do marki? Panasonic, Philips, Samsung, Sony
17. Preferencje co do wielkości? Tylko 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zacinające się funkcje smart TV
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000PLN, jednak jeśli będzie bardzo dobra propozycja - max 5000 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 4-6 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 4K i 100Hz:
- TCL 58S7806 za 3250 zł
- Philips 55pUS6561 za 3799 zł

Samsung najtańszy to 55KS7000 za 5999 zł
Panasonic najtańszy to 58Dx750 za 6199 zł
Sony najtańszy to 55XD8505 za 5650 zł
LG najtańszy 55UH7707 za 4999 zł
 

Marta84

New member
6561 ma podswietlenie direct, 7101 krawedziowe.
Oba nie sa w stanie wyswietlac HDR (brak mozliwosci sprzetowych) czyli przyjma taki sygnał ale efektu w praktyce nie bedzie.
Wg Rasmusena z Flatpanels jesli wybierac to 6561. Ma mniej problemow i jako calosc wypada ciut lepiej od drozszego 7101.
 

Pyjo

New member
Czym się różnią te rodzaje podświetlenia? Które lepsze/gorsze? Co to znaczy mniej problemów? Stabilniejszy system? (w końcu i to i to android).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
j0l3co.jpg

Wybór należy do Ciebie.
 

kochin

New member
Dokładnie albo dozbieraj do Samsunga 55KS7000. Obecnie można go dostać za 5200:) Chyba się skusze bo na Tclu 58 też podobno jakieś pasy są...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Możesz być :wink:
Naprawde mnie to nie rusza - za to lubie miec własne zdanie:twisted:

Sama chciałaś. Porównywanie FHD do 4k jest jak porównywanie kobiety do dmuchanej lalki. Mogę znaleźć co najmniej 21 powodów dla których ta druga jest lepsza.
1. Nie wypowiada się w sprawach na których się nie zna.
2. Nigdy nie boli ją głowa.
3. Nigdy nie ma tych dni...
4. Nie zrzędzi gdy idziemy z kumplami na piwo.
5. Itd
PS Dla jasności ja jednak wolę kobietę i 4k.:popcorn:
 

Marta84

New member
Sama chciałaś. Porównywanie FHD do 4k jest jak porównywanie kobiety do dmuchanej lalki. Mogę znaleźć co najmniej 21 powodów dla których ta druga jest lepsza.
1. Nie wypowiada się w sprawach na których się nie zna.
2. Nigdy nie boli ją głowa.
3. Nigdy nie ma tych dni...
4. Nie zrzędzi gdy idziemy z kumplami na piwo.
5. Itd
PS Dla jasności ja jednak wolę kobietę i 4k.:popcorn:

A co ja za to mogę, że tylko na dmuchane lale w życiu trafiałeś :mrgreen:

A wracając do TV kupiłam 6561 i oddałam po kilku dniach, bo to była straszliwa padaczka.
Nawet dla mnie dla której jeszcze 2 miesiace temu TV albo grał "ładnie" albo "nieładnie"...ten po prostu grał "bardzo nieładnie".

FHD czy 4K - jasne, że 4K lepsze jak masz sygnał 4K 8)
Ja tam w mojej telewizji (NC+) na razie zadnego kanału w 4K nie mam, a jak zadzwoniłam aby sie spytać kiedy będzie to w słuchawce była cisza :twisted:
 

seati

New member
Witam serdecznie. Chcialbym sie dolaczyc do watku gdyz sam szukam tv 4k 55 cali w podobnym przedziale cenowym w okolicach 5000 tys. W zwiazku z tym pozwole sobie zamiescic moj post a w raz z nim moje odpowiedzi do ankiety.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 doroslych i 2 dzieci
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? glownie na wprost lecz bokiem rowniez bedzie taka ewentualnosc choc nie czesto.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? na chwila obecna stac - w przyszlosci moze wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? od strony poludniowej
7. Jaki masz obecnie telewizor? na stronie zachodniej
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?wifi, bez 3d, hdmi 2.2, smart tv lub cos co jest odpowiednikiem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cygnal cyfrowy z telewizji satelitarnej
10 .Jakie urządzenia ? ncplus, najprawdopodobniej kosnola xbox one ( odtwarzac 4k) ewentualnie ps4, w przyszlosci, komputer desktop pc lub lapotop , amplituner najprawdopodobniej 5.1 lub samo stereo
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? do 6 max
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? zdarza sie :)
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? przyrodnicze, sportowe pilka nozna wyscigi samochodowe, zuzel, filmy akcji
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak typu serwisy z wiadomosciami oraz glownie yt oraz pokrewne z trescia np. 4k jak bedzie taki tv
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak zamierzam glownie pilka, wyscigi oraz przygodowe akcji typu Assasian,
16. Preferencje co do marki? LG, Samsung, do reszty jakos nie mam przekonania choc nie wykluczam np brania pod uwage Panasonica lub Szarpa
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smuzenie obrazu, brak plynnosci przy szybszych scenach brak ostrosci - zylety
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? poziom 5 tys. zl
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 6-8 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? narazie nie bo moj telewizor nie posiada takiej funkcji, w przyszlosci nie wykluczam
Podsumowujac powyzsze szukam tv 4k w okolicach 55 cali. Zalezy mi na telewizorze ktory bedzie posiadał niski input lag gdyz chce do niego podlaczyc konsole xbox one. Poza tym chcialbym oby obraz byl jak najbradziej ostry, aby czern w obrazie byla czernia. To by bylo na tyle jesli chodzi o koncert życzeń.
PS. kilka dni temu bylem w jednym ze sklepow rtv. tam wprost powiedzialem ze szukam czegos 100 hz ale prawdziwego. Sprzedawca zaporoponowal lg serie jakas 7000 cos lub wlasnie samsunga tez serwie od 7000 w zwyz. Przy porownaniu zachwycal lg, ktory mial walsnie matryce ips i mowil ze do konsoli bedzie lepsza od AV. i teraz sam nie wiem co wybrac. Mam nadzieje ze pomozecie. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A co ja za to mogę, że tylko na dmuchane lale w życiu trafiałeś :mrgreen:

A wracając do TV kupiłam 6561 i oddałam po kilku dniach, bo to była straszliwa padaczka.
Nawet dla mnie dla której jeszcze 2 miesiace temu TV albo grał "ładnie" albo "nieładnie"...ten po prostu grał "bardzo nieładnie".

FHD czy 4K - jasne, że 4K lepsze jak masz sygnał 4K 8)
Ja tam w mojej telewizji (NC+) na razie zadnego kanału w 4K nie mam, a jak zadzwoniłam aby sie spytać kiedy będzie to w słuchawce była cisza :twisted:

Wystarczyło podpiąć kabel anteny bezpośrednio do tv i zobaczyłabyś czy nie ma programów 4k. Albo jeszcze prościej włączyć coś z netu. Np YT. Słaby obraz? Od tego są suwaczki by był taki jak tobie pasuje. Oczywiście wszystko w ramach tej ceny. Oczywiste bowiem, że nie zagra tak jak 7101.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żaden telewizor na świecie nie zadowoli wszystkich.
PUS6561 mam info od setek zadowolonych i to jest właśnie dobry dobór do własnych potrzeb.

Użytkownik na forum kupił Toshibę 863 i strasznie skrytykował. Napisał że chce zwrócić bo to straszny telewizor. Oczywiście wyraziliśmy zgodę.
Ale następnego dnia rodzice odwiedzili naszego użytkownika i zachwycili się telewizorem. Nie odsyłał ale odstąpił rodzicom.
I co z tego wynika. ?
Otóż napisał on wówczas bardzo mądre słowa.
Że faktycznie telewizor nie spełnił JEGO oczekiwań ale nie oznacza to że telewizor by słaby.
Rodzice dalej korzystają z Toshiby a model był na zapisy do końca swojego istnienia.
To że ktoś nie lubi rosołu nie znaczy że inny go nie może lubić.
Z telewizorami jest identycznie.
Nie trzeba pluć, szkalować , obmawiać.
Kto inny kupi i jest zachwycony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
seati -
Do opisanych potrzeb przy aktywnych dzieciach 4K i 100Hz.:
- Sony 55XD8505 za 5299 zł
- Panasonic 58DX750 za 6299 zł
- Philips 55PUS7101 za 4099 zł
- Sony 55KS7000 za 5899 zł

W Twoim przypadku wybrałbym jednak model z Androidem, ku pożytkowi wszystkich domowników.
 

Marta84

New member
Wystarczyło podpiąć kabel anteny bezpośrednio do tv i zobaczyłabyś czy nie ma programów 4k.

Mozesz to rozwinąć . Bo szczerze mowiac nie rozumiem i teraz sie zgubiłam.
Mam dekoder od NC+ .
Mam wyjac kabel antenowy z dekodera i podlaczyc do TV i wtedy bede miała programy telewizyjne po polsku w 4K ?

Jakie sa polskie programy 4K dostępne ?
 
Do góry