55" cali do oglądania z 4 metrów

Cordell

New member
Witam
Stanąłem przed dylematem wyboru nowego telewizora. Temat odkładany był w czasu co doprowadziło do tego że nie mogę już myśleć o zakupie nowego Sony 55X8509C. Jedyne dostępne modele to wersje powystawowe :( W związku z powyższym proszę Was o pomoc w doborze telewizora godnego polecenia.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost, sporadycznie z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? z przodu
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 32
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? WIFI, USB, zapis na USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder telewizji kablowej IPTV przez kabel HDMI
10 .Jakie urządzenia ? kino domowe w przyszłości, konsola
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Sporadycznie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, muzyczne, naukowe
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? youtube / playery
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
16. Preferencje co do marki? brak preferencji
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak konkretnych przeciwskazań
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? głownie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6 tyś
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 6-7 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak
 

Cordell

New member
Dzięki za odpowiedź.
Z przedstawionych przez Ciebie propozycji najbliżej mi chyba do Sony z tym że myślałem o modelu 55XD8599. Nie wiem czy jest "widoczna" różnica między nim a 55XD8505. Dodatkowo zastanawiam się nad matrycą IPS, która jest montowana obecnie w tych modelach Sony.
Panasonic jest propozycja ciekawą, z bardzo ładnym obrazem, jednak spotkałem się z opiniami, iż nie radzi sobie ze sporą częścią formatów multimedialnych. Jest to element, który mnie troszeczkę zniechęca.
Samsung również jest propozycją ciekawą, no po za tym plastikowym designem (+ problemy z rozchodzeniem się obudowy telewizora).
Philips nie przypadł mi go gustu i został skreślony już na początku.
W trakcie poszukiwania sprzętu proponowano mi OLED LG. Przyznam, że jakość obrazu jest niesamowita. Jest to jednak inna półka cenowa, no chyba że wersja FHD w postaci modelu LG 55EG910V.
Dodatkowo wpadł mi w oko obraz na telewizorze Sony 55XD9305. Naprawdę ładne odwzorowanie kolorów. Również inna półka cenowa, jednak przyznaję, iż zacząłem się zastanawiać czy nie zwiększyć budżetu na telewizor bądź/i rozmiaru do 65".
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Panasonic i Sony z tym modelami to jest ekstraklasa. Tylko Samsung KS8000 może z nimi stanąć w szranki, w tej cenie i rozmiarze.

58DX750 jest 3 cale większy, co przy odległości 4m może zrobić pewną różnicę, ale obiektywnie bardziej przyszłościowy będzie 55XD93, szczególnie w trybie HDR.
 

Cordell

New member
Dzisiaj wybieram się na oględziny sprzętu. Na liście są
Panasonic 58DX750
Sony 55XD9305
Sony 65XD8505 - cena wyższa ale może warto dołożyć do 65 cali
Samsung 60KS7000 - chociaż tutaj po komentarzach na forum na temat jakości wykonania jestem troszeczkę sceptyczny.
Sony 65W855C - telewizor FHD ale może warto zakupić jednak te 65 cali zamiast 55 4K.
Mam obecnie lekki mętlik, myślę że jak zobaczę powyższe modele w sklepie będę wiedział coś więcej. Jedyne co wiem to, że nie ma telewizora idealnego i na jakieś ustępstwa trzeba pójść.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Abstarhując od konkretnych modeli, chciałbym tylko zasugerować, że 55 cali przy 4m (mam tak samo) jest zdecydowanie za małym rozmiarem. Zdaje sobie sprawę, że 75 w tym przedziale cenowym nie wchodzi w grę ale moim skromnym zdaniem 65 to minimum. NIe zmieścisz się z topowym XD93 ale uwierz mi w tym przypadku wielkość ma znaczenie ;)
 

Cordell

New member
Wucash zupełnie się z Tobą zgadzam. Doszedłem do takiego wniosku po wizycie w Sony Center. Z tego też względu chce obejrzeć model FHD. 4K nie jest dla mnie obecnie wymogiem i myślę że większy rozmiar jest tutaj lepszym wyborem.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zrobisz jak uważasz ale moim zdaniem kupowanie modelu FHD jest mało rozsądnym pomysłem....
 

Cordell

New member
Pi pierwszych oględzinach Samsung odpada. Cukierkowość kolorów i wykonanie mi nie odpowiadają. Panasonic ma bardzo ładne kolory. Sony XD93 również, potem XD85. Co do rozmiaru to 58 albo 65". 55 to faktycznie za mało.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Cordell

New member
Wybór pomiędzy Sony 65XD8505 a Panasonic 58DX750, ewentualnie 65DX750 jakbym znalazł w dobrej cenie. 55 cali to jednak za mało więc XD93 odpada gdyż wersja 65" jest za droga. Doszedłem do wniosku że większy TV da mi więcej przyjemności niż mniejszy z lepsz obrazem.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

RHJG

New member
Bez reklam
"Cukierkowe" kolory powiadasz ? A od czego masz suwaczki ? Siądź bliżej i kup z któryś wymienionych....
 
Do góry