50"+

korwin

New member
Witam,

Szukam tv :mrgreen:
Na podstawie przeczytanych postów na forum wydaje mi się, że będzie to plazma :-D


Do rzeczy:

Jaka odległość od ekranu?
3 m. Poczytałem o zależnościach pomiędzy wielkością tv a odległością, z której się na niego patrzy i nie trafia to do mnie. Obecnie mam CRT 32" używany z 2,5 m i jest za mały. Fakt, że noszę okulary i to może być problem. W sklepowych warunkach "testowałem" 52" i 60" i podobały mi się ale dla pewności zamierzam poprosić o prezentację u mnie. Oglądałem też rzutniki z ekranami 100"+ i byłem pod dużym wrażeniem. Niestety to rozwiązanie bardziej do prywatnej sali kinowej niż do mieszkania (problem zaciemnienia) dlatego zostaję przy tv.

Jak słońce świeci w pokoju?
Pokój oświetlony od strony południowo-wschodniej, okna po stronie prawej, spora część (ok. 2,5 z 4 m) na całej wysokości pokoju.

Jak duży jest pokój?
4 x 5 m. TV będzie na ścianie dłuższej.

Jaki masz obecnie telewizor?
CRT Sony KV32FQ86K i cały czas jestem z niego bardzo zadowolony, a mam go już 5 lat. Fajny, naturalny obraz, mój wzorzec do porównań. Do zmiany nakłania mnie jego wielkość oraz HD ale mam spore obawy, czy nowy telewizor dorówna obecnemu.

Jakie programy najczęściej oglądasz?
- sportowe kanały Cyfry+ i N
- gry na PS3
- filmy, koncerty głównie DVD, rzadziej tv (rozważam Blue Ray, w chwili obecnej z oczywistych względów nie korzystam)

Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem?
Późne popołudnie i wieczór/noc. Za dnia, nawet w weekendy, mam ciekawsze zajęcia, chyba że są finały MŚ w piłce nożnej:wink:

Preferowana marka ?
Zależy mi na jakości obrazu. Preferuję obraz naturalny, nic sztucznie nasyconego. W obecnym tv testowałem różne jego możliwości ulepszania obrazu, wszystko zostało wyłączone. Polecono mi Pioneer Kuro, Panasonic i nowe Sony w technologii bodajże "oled" (nie wiem co to jest ale chodzi o nową serię produktów wchodzących aktualnie na rynek)

Czego nie lubisz w telewizorach?
Z moich doświadczeń, ulepszacze obrazu to zło ale zakładam, że obecne mogą działać o wiele lepiej. Druga sprawa to dźwięk, jest fatalnej jakości. Tv będzie podłączony do zewnętrznego zestawu stereo.

Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?
Po równo tv i PS3, połowę tego DVD (lub BR) czyli 4-4-2:wink:

Jakimi złączami?
HDMI jak mniemam. Źródłami będą najprawdopodobniej 2 tunery HD (Cyfra i N), PS3 i odtwarzacz DVD/BR. Zakładam, że będą potrzebne 4 "gniazdka" in i jedno audio out (jak najlepsze)

Jaki masz sygnał?
Sygnał będzie z anteny satelitarnej (C+ i N cyfrowe, cokolwiek to znaczy)

Ile programów HD?
Oferta programowa C+ i N

Ma stać czy wisieć?
Ze względu na kucie w ścianach raczej stać ale nie jest to języczek u wagi.

Przeznaczone środki
Ceny widziane w sklepach mnie nie przerażają. Przede wszystkim jakość.


Z góry dziękuję za konstruktywne porady 8)
Do plazmy skłaniam się na podstawie, jak wspomniałem na początku, postów z tego forum i własnego "widzi mi się". Nie zamykam drzwi przed LCD. Podstawowy warunek - jak najwyższa jakość obrazu wg mojego uznania tzn. naturalne kolory, żadnego smużenia (sport), obraz wyraźny. Wszystko jak najbliższe naturalnego obrazu widzianego ludzkim okiem.

Mam zamiar wybrać 3-4 modele, poprosić o prezentację u mnie i "przybić piątkę".


Pozdrawiam,
korwin
 

korwin

New member
Dokształciłem się trochę, a i hdtv zarobiło parę złotych:wink:

Widzę, że Kuro ma wielką rzeszę fanów. Byłbym skłonny go kupić ale zastanawia mnie, co stało się z jego ceną w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Rozumiem, że jakość i ostatnie sztuki na rynku ale z drugiej strony mamy już rok 2010, za chwilę pojawią się kolejne nowości, a i obecnie jest kilka plazm zbierających bardzo dobre recenzje. Mam wrażenie, że sprzedawcy specjalnie wystrzelili cenę w kosmos licząc na łatwy zysk ze względu na jego legendę.


Rozpatruję też inne technologie i aktualny "ranking" wygląda tak:

Pioneer PDP LX 6090 (z wielkim znakiem zapytania)
Samsung PS58B850
Panasonic TX-P50V10B
Sony KDL-52NX800
Toshiba 46SV685
Philips 46pfl9704H/12

Jak się domyślacie lista powstała na podstawie materiałów i dyskusji z tego portalu:cool:

Czas zabrać kilka płyt z filmami, grami oraz koncertami i wyruszyć w miasto w celu zmniejszenia liczby kandydatów... albo poczekać jeszcze kilka tygodni/m-cy (?) na mające się pojawić nowości (szczególnie te od Panasonic).

BTW, może macie propozycje materiałów, na których warto potestować powyższe tv?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
oczywiscie....- zacznij od sygnalu telewizyjnego w SD
a potem:
"men in black" - garnitury powinny byc czarne z widocznymi szczegolami
"ultraviolet"- porownanie odwzorowania kolorow (LCD-plazma) , ktore bardziej odpowiadaja
"sin city" - kontrast
"the police" - najostrzejsze ujecia na koncercie jakie widzialem , czyli jakosc obrazu przy referencyjnym obrazie HD (format 16:9 wiec bedziesz mial wypelniony caly ekran)

najlepiej byloby gdybys wszystkie te pozycje podal z plyty BD - oczywiscie co do ostatniej pozycji to tylko i wylacznie BD .
po takiej prezentacji nie pownnes wybrac faworyta.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Najpierw rozstrzygnij co ci bardziej odpowiada: plazma czy lcd, to ci bardziej pomoze w dalszym wyborze i ograniczy wybor.
Caly czas wchodzi cos nowego np nowe Sharp, Philips, juz sa nowe Sony...
 

cezaryece

Member
Ja bym jeszcze poszukał w necie jakiegos meczu piłkarskiego (a jesli cię interesuje to równiez meczu hokejowego) w mkv 1080p, bo skoro oglądasz sporo sportu, to smużenie w LCD na takim materiale sprawdzisz w warunkach bojowych.
Mi akurat wystarczyło demo Sharpa puszczane na Aquosach - widziałem wyraźnie jak ruszajace się napisy robią się podwójne a nawet potrójne. I dlatego szukam tylko plazmy...
 
Do góry