50" ok 3000 zł

bialy93

New member
Witam,
Szukam plazmy do nowego salonu w cenie do ok 3000. Służyć będzie głównie do kablówki (UPC cyfrowy) i do ps3 (BC 2, call of duty :D).

odległość od ekranu = ok. 3 m
jak słońce świeci w pokoju = ekran równolegle do okna (na stronę południową, będą porządne rolety. Słońca będzie można się pozbyć łatwo)
jak duży jest pokój = ok 10 m2
jaki masz obecnie telewizor = to co mam raczej nie uznaje za TV xD
jakie programy najczęściej oglądasz = Discovery, FAKTY
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = wieczorem
preferowana wielkość telewizora = 50"
preferowana marka = brak
czego nie lubisz w telewizorach = dziwne dźwięki dochodzące od niego
jakie urządzenia będą podłączone = DVD, ps3, dekoder UPC HD
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 40% telewizja , 30% filmy, 30% GRY jw.
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost,
telewizor ma mieć wifi = nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy = nie wymagane
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = wszystko przez HDMI (nie jest pewny czy mój nowy odtwarzać też będzie miał, ale raczej będzie HDMI)
ile programów HD = 18
ile godzin dziennie ma grać telewizor = 4-5
ile osób zasiada przed telewizorem = 2 rzadko 3,4 lub 5
ma stać czy wisieć = wisieć
jaka klasa cenowa = ok 3000 zł

Pozdrawiam, thx za pomoc.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Kiki zaden z nich nie spełnia wymagań, pierwszy przez cene, pozostałe przez rozmiar.
Trudno znaleźć plazme spełniającą te wymagania do 3tyś, chyba że nie FHD.
 

bialy93

New member
Bylem w sklepie wczoraj i strasznie mi podpasowal LG pk330, to moze LG pk550 ? Cos z nim nie tak ?

Sory ze nie ma polskich znakow ale pisze z ps3 :(
 

bialy93

New member
Nie znacie wynalazku rolety? Napisałem przecież że słońce to nie problem. Czytałem że LG ma problem z lustrem ale mi to nie przeszkadza, zawsze jak oglądam TV to zasłaniam rolety, lubię całkowitą ciemność :).

W sumie mógł bym dołożyć 1000 zł ale jeżeli by było naprawdę warto, a panasonic s20 wygląda tragicznie (wszystkie panasonic'i w sumie).

Zastanawiam się jeszcze nad LCD:

Samsung LE46C650

Sony KDL-46EX500

Tak więc co do mnie do mieszkania pasuje najlepiej ? LG pk550, Samsung c650 czy Sony EX500 ?

Pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jesli jestes w stanie (i twoja rodzina ) zrezygnowac ze swiatła słonecznego dla telewizji to nie bedzie problemu z tym LG. Tylko czy warto rezygnować ze słońca? Na pewno czasem ty lub ktos w domu oglada cos rano lub w dzien i nie zawsze człowiek chce utrzymywac mrok w mieszkaniu, przecież to nienaturalne.
Pomijajac odbicia to bardzo dobry tv w tej cenie i ma o niebo lepsze wyposażenie i wygląd o każdego panasa poniżej 5tys.
Co do LCD to ja nie bede obiektywny bo dla mnie obraz generowany przez ta technologie jest ciągle zacofany, a tego Samsunga LE40C650 ma rodzina i obraz na nim jest całkowicie nienaturalny.
 

manius55555

New member
Ja mam LG 50pj350 patrze z 3-3.5m i jakos mi nie przeszkadza slonce i odbicia. Dodam ze zadnych rolet nie posiadam. Wiec prosze darujcie sobie takie wypowiedzi ze nie da sie odladac chyba ze ktos jest naprawde wrazliwy, Ja jak najbardziej polecam nowe wersje LG, ale oczywiscie mozna dolpacic i do panasonica ale czy styling tez beda mialy taki ladny??????
 
Do góry