5.1 do 3000zł.

d@miano

New member
Jaki zestaw 5.1 do 3000zł. polecicie? 70% TV+filmy, 30% muzyka (house, komercja, rock).
Remontuję właśnie salon i planuję pochować kable w ścianie a niebawem kupić coś do grania. Powierzchnia 25m2. Wiem, że budżet mały, ale nie oczekuję cudów, dlatego założyłem taką kwotę. Mam być fajny efekt 5.1 przy TV, filmach, meczach. Do tego muzyka w wolnej chwili.
Myślałem o YAMAHA RX-V475 + JAMO S 506/526 (choć 526 brzydsze) HCS3 + SUB 210.
Jak się ma taki zestaw do np. zintegrowanego HARMAN KARDON BDS czy HKTS+ampli?
Co ewentualnie do tej kwoty na chwilę obecną?
 

d@miano

New member
Nikt nic nie poleci? :( Może zacznę od kabli... Zmierzyłem długość i potrzebuję aż 8m na tyły. Jakie w takim razie kupić 2x1,5 czy 2x2,5? Podobno jak dłuższy kabel to lepiej większy przekrój?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Nikt nic nie poleci? :( Może zacznę od kabli... Zmierzyłem długość i potrzebuję aż 8m na tyły. Jakie w takim razie kupić 2x1,5 czy 2x2,5? Podobno jak dłuższy kabel to lepiej większy przekrój?

Na tyły wystarczy spokojnie 2x1,5 - ja mam rzucone po 8m i w zupełności wystarczają. Tutaj możesz kupić kabelki po 6-7 zł/mb i to w zupełności wystarczy. Na przód to minimum 2x2,5mm2. Powinno się zastosowac ten sam kabel do głośnika centralnego.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Twój metraż brałbym większe kolumny. Np. Wharfedale Obsidian 600 HCP, Jamo S 626 HCS. Może być na początek bez suba. Z reszta na 25m2 SUB210 będzie za słaby, Musisz celować raczej w SUB260. Przy większych długościach możesz dać o większym przekroju, 2,5mm wystarczy. Ważne żeby były miedziane.
 

d@miano

New member
Czyli brać 1,5 czy 2,5 na tyły? Znacie jakiś konkretny, dobry kabel do 7zł. za mb? Co do kolumn to te z bocznym basowym odpadają, ponieważ prawa kolumna będzie przy kominku i bankowo byłoby dudnienie.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Do zestawów budżetowych (a taki mam ja i takowy również Ty planujesz) nie warto płacić za kable więcej niż 3-4 zł/mb (wg mnie oczywiście). w takich zestawach kable nie "grają".
Ja kupiłem u tego allegrowicza dokładnie ten kabelek i połączyłem cały zestaw. Gra i nie buczy.
bierz do wszystkich 2x2,5
POLSKI kabel g
 

d@miano

New member
U mnie wygląda to tak jak w załączniku, dlatego wszystkie kolumny z basem po bokach raczej nie bardzo? Kominek elektryczny ze szkłem na froncie :( Padła propozycja Audio Pro Avanto z tym, że obawiam się tego narożnika :(
 

Attachments

  • widok.JPG
    widok.JPG
    8,1 KB · Wyś: 257

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żadne kolumny dopchnięte do ściany czy w kąt nie zagrają idealnie. Te z bocznym głośnikiem zazwyczaj są wrażliwsze na ustawienie. Pokój w sumie spory więc tak zdecydowanie bym ich nie przekreślał.
 

d@miano

New member
Do ściany z tyłu ok. 35cm a między szafką a kominkiem to w najwęższym punkcie w samym rogu jest 70cm. Czyli chyba nie jest tak źle?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jakoś zachciało mi się zmian :) Byłem z nich bardzo zadowolony, ale chciałem spróbować czegoś innego. Właściwie same się sprzedały :) miały jeszcze ponad 2 lata gwarancji, myślę, że jeszcze długo pograją. Z swojej cenie to jedne z lepszych kolumn.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z dobrze ocenianych kolumn masz jeszcze Audio Pro Avanto 5.0 . Tylko one też z boku mają przetwornik. Opcja 2. Podpytaj BN o zestaw Monitor Audio MR6+MR1+MRC lub Melodyka BL 40 (5.0) (myślę, że oba zestawy do kupienia za 3k, a MA może ciut poniżej), a za to co zostanie używany amplituner.
 

d@miano

New member
No właśnie gdyby nie ceny to już bym zamawiał Klipsch R-28F czyli nowe RF-82 tylko z bass reflex z przodu. Ideał :) Albo JBL Studio 590-też kosmos :)
Ale jak się nie mam miedzi to się na dupie siedzi ;)
Założyłem tak 3-3,5k, bo raz że to mój pierwszy zestaw KD i tak na prawdę nie wiem czy potrzebuję coś więcej? a dwa mam dwójkę małych dzieci, więc szalał z graniem nie będę. Chodzi o efekt 5.1 i lepszą jakość niż z głośników TV, który z resztą bardzo sobie chwalę a kupiłem po namowie kiki-ego :eek:k:
 

d@miano

New member
Podobno te Audio Pro lepsze od Jamo. Bardziej dynamiczne i w ogóle lepiej grają. Wizualnie w kolorze orzecha prezentują się świetnie. Jaki niedrogi sub do kompletu by do nich pasował? BR6 podobno spokojne a BL to chyba ponad 3500 a gdzie jeszcze amplituner?
 

d@miano

New member
Który to ten "skórzany"? Obydwa na zdjęciu high gloss :) Ten płaski jakiś taki zwydziwiany. Lepszy standard tylko pewnie ceny z kosmosu=tyle co za zestaw 5.0? :)
 
Do góry