48-55'' do salonu

MaciekHQ

New member
Hej, Stoję przed faktem kupna tv do salonu i w związku z tym zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Z góry dzięki za odp.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x5 m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5 m od tv jest przeciwległa ściana na której będzie narożnik, na boku narożnika będzie się siedziało bliżej.

3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? narożnik, jedna część na wprost i tak pewnie będzie częściej, druga część narożnika będzie bliżej tv na bocznej ścianie, widz będzie bokiem do tv.

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? będzie wisiał

6.Jak słońce świeci w pokoju? okna od strony południowej, w pewnym momencie dnia promienie padają na ścianę na której będzie tv, wpadają z boku

7.Jaki masz obecnie telewizor? Obecne brak, wcześniej Philips 40 cali.

8.Co chcemy aby telewizor posiadał? bardzo dobrą jakość obrazu, za dźwięk będzie odpowiadał amplituner, tv podłączony będzie kablem do internetu, powinien mieć też opcję wyłączenia "płynności obrazu" (płynność obrazu - mam na myśli to, to że całość wygląda jak w brazylijskiej telenoweli :), pod tv będzie podłączona konsola, a więc nie chciałbym mieć również efektu "ghostingu", dobrze działające smart tv, telewizor powinien dobrze radzić sobie z kodekami obecnych filmów (podłączenie dysku przez usb)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka (UPC), HDMI (playstation), blu-ray - raczej nie planuję teraz, USB (dysk)

10.Jakie urządzenia? Playstation 3, amplituner, dysk zewnętrzny, w przyszłości być może HTPC

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? dziennie max 1,5h, w weekendy dłużej

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? wolę matowe ale mogę rozważyć błysk

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport, info

14.Czy zamierzasz serfować po internecie? tak

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej w weekendy trochę i okazjonalnie jak wpadną znajomi :)

16.Preferencje co do marki? rozważam Samsunga, myślałem o marce Toshiba, nie mam jakiś konkretnych preferencji

17.Preferencje co do wielkości? 48-55''

18.Co Cię denerwuje w telewizorach? płynność obrazu w filmach jak w brazylijskiej telenoweli :), nierówne podświetlenie, zła czerń, ghosting w grach (smuga np za zawodnikiem albo piłką podczas gry w Fifa)

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalnie 3500 zł,

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie musi mieć, raczej nie będę z tego korzystał.
 
Ostatnia edycja:

MaciekHQ

New member
To ja byłby za :
- Panasonic 55AS640
- Philips 55PFS 7109 z ambilightem

Dzięki za odpowiedź kiki. Moja doświadczenie z tv Philips nie jest najlepsze. Miałem 40 cali (modelu nie pamiętam) ale soft to porażka i jego upgrady tak samo. Tak wolno działający interface to jakaś pomyłka.

Panasonic 55AS640 brzmi konkretniej. Zastawiam się między nim a Samsung ue55h6400. Może poszukać czegoś trochę mniejszego? Mógłbyś coś więcej napisać o tych dwóch modelach w kontekście moich oczekiwań (lista z pierwszego postu). Który z nich będzie lepszych wyborem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz jest inaczej z softem.
Panasonic gra też bardzo dobrze.
Jak będziesz niebieski, masz specjalna ofertę i kalibrację gratis.
 
Do góry