46" Full HD: WWW/Filmy 50:50, szukam ostrości i głębi kolorów, ciemny pokój

tdigdtd

New member
>=46" Full HD do WWW i Filmów, jako źródło PC - czy PLAZMA będzie ok? Ciemny pokój

Witam

Noszę się ciągle z zamiarem zakupu telewizora. Chcę zrezygnować z monitora komputerowego (mam obecnie 24") i w całości przenieść się na większy format.

Główny priorytet to możliwie najlepsza ostrość linii i czcionek (CAD, przeglądanie WWW itd). Nie chcę 3D, fajny by był matowy ekran (lub chociaż matowa obudowa) ale z tym bardzo ciężko. TV może mieć kiepskie głośniki bo i tak nie będę korzystał. Nie potrzebuje DLNA, bez USB też przeżyję, za to fajnie gdyby telewizor miał LAN (RJ45 albo WiFi) aby sobie sam ściągał soft.

Zawsze mam zasłonięte zasłony w pokoju, za jakiś czas będą rolety - cały czas szukałem LCD, lecz może powinienem szukać Plazmy? Czy plazma to dobry pomysł na źródło w postaci komputera PC? Pomogła mi ta strona "plazmy lcd fakty"


  • jak słońce świeci w pokoju - wchodzi do dwóch okien z prawej strony popołudniu, ale prawie zawsze mam zasłony i ciemniej w pokoju, wkrótce montuje rolety.
  • Jak duży jest pokój - szer 4,2m, długość 6m, pokój tylko na telewizor i krzesło/kanapę
  • jaki masz obecnie telewizor - w salonie LCD Samsung LE40C650 i powiem że gorzej wygląda cad, strony www, aniżeli na 24" monitorze LCD LG z matrycą TN. Jakby gorsza ostrość i kolory.
  • preferowana technologia - 2D i Full HD
  • więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - częściej wieczorem
  • preferowana wielkość telewizora - 46, może więcej
  • preferowana marka - nie mam
  • jakie urządzenia będą podłączone - dwa na HDMI: Pecet i Telewizja N
  • ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 50% WWW/Pulpit Windows, 40% filmy, 10% gry, czasem telewizja
  • siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - na wprost
  • ile godzin dziennie ma grać telewizor - do 5 h
  • ile osób zasiada przed telewizorem - 1, czasem 2
  • ma stać czy wisieć - tylko wisieć
  • jaka klasa cenowa - 3000 do 4500zł

Na forum widze królują Panaski TX-P50S20 i TX-P50G20E, oba z rzekomo matowym ekranem wg Ceneo nie wiem czy to prawda, muszę pochodzić po sklepach.

Będę wdzięczny jeśli coś mi polecicie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie prawda. Plazmy mają błyszczące matryce.

W takich warunkach poprosiłbym o prezentację w domu.
Panasonic 50 G 20
Sharp 46 LE 705
Toshiba 46 SL 733
JVC 46 S 90 - matowa matryca
 
Do góry