46 Cali Full Hd To Za Mało?

WROCEK66

New member
Hej , jestem nowy więc z góry przepraszam , że czegoś nie wiem;) . Mam TV 46" Full HD i oglądam z 4m . Przeczytałem , że to za daleko , że powinienem mieć min. 80" abym widział szczegóły :confused: . Do rzeczy - zastanawiam, się nad zmianą sprzętu i biorę pod uwagę projektor Full HD . Przy tej odległości ( 4m. ) warto? , czy pozostać przy TV ale np. 52" . Oglądam wiadomości i filmy ( też BR ) , a dzieci grają na PS3 . Czy zastosowanie projektora da odczuwalną różnicę , czy jakość jest porównywalna do TV ( LCD SONY ) . Wiem , średnica będzie ze 100 cali , ale czy nie stracę na jakości ? Proszę o sensowne odpowiedzi a nie tylko wykazywanie mojego braku wiedzy na ten temat .
Dziękuję .:eek:k:
 

bubu54142

New member
Nie mam wprawdzie FULL ale HD READY projektor ale różnica jest zauważalna.Niestety nie zastąpi on telewizora.Musi być spełnione kilka warunków-podstawowy to zaciemniony pokój.A więc projekcje wieczorem lub w nocy.Chyba że masz gumowane roletki na oknach.Musi być włączony jakiś wzmacniacz z głośnikami.Dźwięk i jego jakość jest bardzo ważna.Projektory z wyższych półek nie mają głośnika.Ograniczony jest czas pracy lampy(średnio ok.3000 godzin) odpada więc oglądanie byle czego(wiadomości).Najlepiej właśnie Bluray,DVD,Divxy i gry.Tak więc nie zmieniaj ale traktuj to jako dodatek do luksusu.
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Wymiana 46 cali na 52 nic nie da , pare cali nie zrobi roznicy.Sam miałem ten dylemat , mam kolo 5 m od tv do sofy i plazme 42 , chcialem cos wiekszego.Niestety 50 cali to było i tak mało do hd , większe tv to tylko lcd ze wzgledu na cene i jakość wyswietlanego obrazu odpadły.Zostało na tym że tvn24 i inne ogladam na plazmie w tedy rozmiar jest wystarczajacy , a filmy na projektorze.Ceny projektorów fullhd zaczynaja sie od 5 tys.Obraz jest trochę inny niż na plazmie ,musi być ciemno w pokoju , ale efekt rewelacyjny.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
WROCEK66 napisał:
Hej , - zastanawiam, się nad zmianą sprzętu i biorę pod uwagę projektor Full HD . Przy tej odległości ( 4m. ) warto? , czy pozostać przy TV ale np. 52" . Oglądam wiadomości i filmy ( też BR ) , a dzieci grają na PS3 . Czy zastosowanie projektora da odczuwalną różnicę , czy jakość jest porównywalna do TV ( LCD SONY ) . Wiem , średnica będzie ze 100 cali , ale czy nie stracę na jakości ? Proszę o sensowne odpowiedzi a nie tylko wykazywanie mojego braku wiedzy na ten temat .
Dziękuję .:eek:k:

powiem ci z wlasnej praktyki--tu sie nie ma co zastanawiac !!!!!!!
tu trzeba zostawic w spokoju ten TV i "lykac" projektor......!!!!!!
jak sobie walniesz ekran 100" full hd .....to napewno bedzie roznica......!!!!
i to taka ze ci kapcie spadna!!!!!:grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:
 
Do góry