37 czy 42? FullHD czy HDReady?

Saviq

New member
Starałem się przejrzeć możliwie dokładnie podobne wątki, na koniec pytam jeszcze o opinie - może coś przeoczyłem.

Wymiary pokoju: 4x4m
Preferowana wielkość matrycy: 37-42"
Preferowana technologia: plazma
Preferowane marki: Panasonic, może Samsung?
Jaki sygnał: SD/HD z DVB-S/S2/T, SD/720p/1080p z PC, BR
Jaka odległość od ekranu: 2,7-3m
Jakie urządzenia do podłączenia: PC (DVI)
Jaka klasa cenowa: do 3500zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: w dzień sobie 'cośtam gra', właściwe oglądanie wieczorem i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: okno południowe prostopadłe do TV, roletki gumowane
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: 70% filmy/seriale, 20% popularnonaukowe, 10% wiadomości, żadnego sportu
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: bez / mocno przyciemnione
Ma stać czy wisieć: wisieć
Czego oczekuję: możliwie najlepszej jakości obrazu
Full HD czy HD ready: no właśnie?
Jaki masz telewizor: CRT Thomson 29"

Najwyższe, na co w tej chwili patrzę to Panasonic TX-P42G20E, jednak mocno zastanawiam się, czy to ma sens - 'prawdziwe' oglądanie i tak docelowo z projektora. Dlatego ograniczyłbym się do 37", w tym rozmiarze najbardziej prawdopodobny TX-P37X20E, pozostałą kasę przeznaczyłbym na rychlejszy zakup lepszego projektora. Boję się tylko, że z czasem braknie tu FullHD. Ten model ma też chyba gorszy panel?

Ponieważ HTPC i tak stoi, żadne "multimedialne" opcje w TV nie mają znaczenia. Właściwie podobnie zresztą wszelkie tunery, bo tym zajmuje się maszynka w piwnicy.
 

kapsell

New member
Bez reklam
42" oczywiscie full hd, szczegolnie ze:
a) chcesz ogladac filmy w full z BR
b) co za tym idzie sam napisales: "Czego oczekuję: możliwie najlepszej jakości obrazu"

Co do projektora w domu to mam swoje zdanie, ale jak wyzej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz trochę rozbieżności .
Bo duże nasłonecznienie nie idzie w parze z błyszczącym ekranem plazmy.
Zapewne rolety są tu pomocą. Ale korzystając z dobrych telewizorów
z matową matrycą nie musisz oglądać w półmroku ale nawet w pełnym słońcu zachowując wyjątkową jakość obrazu.

Dobrze byłoby zamówić prezentację w domu i przekonać się czy nie czas na radykalne rozwiązania.
 

Saviq

New member
42" oczywiscie full hd, szczegolnie ze:
a) chcesz ogladac filmy w full z BR
b) co za tym idzie sam napisales: "Czego oczekuję: możliwie najlepszej jakości obrazu"

Co do projektora w domu to mam swoje zdanie, ale jak wyzej.

Z tym, że to właśnie projektora chcę używać do tego, co z obrazu najlepsze. Pisząc o 'jakości obrazu' nie miałem na myśli rozdzielczości, traktuję to jako osobny parametr. Chodziło mi raczej o jakość samego panelu - AFAIK seria G ma lepsze panele niż X?

Możesz rozwinać myśl dotyczącą projektora?

[EDIT]

@kiki dużego nasłonecznienienia to ja sam nie wytrzymuję i roletki zasłaniam w ciągu dnia, a słońce i tak operuje tu max do wczesnego popołudnia. Owszem, jest jasno, ale słońce przez okno szybko się kończy. Widzę, że pijesz do LCD, ale będzie ciężko Ci mnie przekonać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie mówię o przekonaniu - bo to Twój wybór. Ale warto sprawdzić w swoim domu czegoś co nie próbowałeś. Ostatnimi czasy okazuje się że warto .
Np. JVC DV1 z pełnym powodzeniem konkuruje z plazmą Panasonica.
Toshiba SV - nawet z najwyższymi modelami plazm wygrywa i to na prezentacjach w domu.
Czekamy też na mistrza Cell Regza czy Quattrona Sharpa.
Zobaczymy co przyniesie czas.
 

Saviq

New member
Uświadomiłeś mi niestety jedną rzecz - na wprost telewizora (za oglądającymi) mam szafę z lustrzanymi drzwiami, od których dodatkowo w ciągu dnia odbijają się okna z drugiego pokoju ('za' telewizorem)...

Muszę się przyjrzeć TX-P42S10E, którego mam w drugim pokoju, na ile ciężko to wygląda...
 

Markus1

New member
Zdecydowanie brać 42" mam także 32" i odkąd już mam ten drugi tv full hd to różnica przy filmach BD wyraźna to raz a dwa większy jest zdecydowanie lepszy. Wszyscy moi domownicy potwierdzają to bez zająknięcia....
 

Saviq

New member
Nie no 32 to bez szans, najchętniej to wziąłbym 37" FullHD, ale niczego porządnego nie znalazłem... TX-P37G20E to chyba jakaś plotka była? Czy może po prostu jeszcze go nie ma?
 

don111

Banned
z tej Twojej minimalnej odległości od ekranu to ja ledwie różnice dostrzegam między 1080p a 720p na tv 46' :wink:
możesz być pewny że na 37', choćbyś miał sokole oko, nie zobaczysz kompletnie żadnej różnicy
 

don111

Banned
w trybie 720p obraz z X'sa nie odstaje jakością zupełnie od innych tv z pełnym hd ready, powiedziałbym że wręcz przeciwnie
mimo wszystko do tej odległości nawet do oglądania zwykłej tv wybierałbym między 42/46, miałem wcześniej 37' i było ok tylko na pełnym ekranie, jak trzeba było zmienić czasem format obrazu na 4:3 lub leciał program z pasami góra/dół to robił się malutki
 
Do góry