24p

Gozel

New member
Jak na razie opcja ta jest dostępna w telewizorach sony, pioneera i toshiby...ale czy to faktycznie działa. Podobno likwiduje to tzw. judger ale nie jestem jeszcze posiadaczem telewizora LCD/PDP i nie bardzo moge sobie wyobrazic na czym to polega. Czy warto zwracac uwagę na opcje przyjmowania sygnału 24p? ( celuje w plazme full hd panasa lub JVC V80 ale żadne z nich nie ma takiej opcji ).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu i sam się przekonasz.
Co dla innych jest widocznie dla drugich - nie. Jakie urządzenia będzisz podłączał ?
Jaki sygnał najczęściej używany ?
 

bluray

Banned
Sprawa 24fps jest ciekawa. Fani sztuki filmowej uważają, że to jest niezbędna opcja aby cieszyć się filmem.

PS3 czyta tryb 24/48/72 fps ale mój TV ( Sharp 52XD1) nie przyjmuje więc nie jestem wstanie tego zobaczyć w domu.
Czeka mnie wymiana TV na Toshibą serii Z i update grudniowy do HD DVD XE-1.
Na warszawskim pokazie PIONEER KURO HD READY japy demonstrowały tryb 24 fps. Była tam także KIKI i Ar2 więc może niech własnymi słowami opiszą "co gały widziały".
Z mojej obserwacji: obraz płynny, zminimalizowane dzrżenie materiału filmowego. Rzeczywiście większy komfort oglądania. Warto zauważyć, że owo skakanie przy 50/60 HZ (fps x 2 ) jest incydentalne ale potrafi denerwować.
Ciekawe czy 100/120 HZ (fps x 4) temu zjawisku zaradzi.

Od wczoraj w Arkadi (Saturn Warszawa) stoi SAMSUNG F8x 46" 100Hz !
Czerń czarniejsza od smoły !!! kontrast 25 000.
Dziś mają wystawić podobno F9x 52" LED ( bez 100Hz) z kontrastem 1:500 000. Jestem ciekawqy jak to gra.
 
Ostatnia edycja:

Gozel

New member
"Warto zauważyć, że owo skakanie przy 50/60 HZ (fps x 2 ) jest incydentalne ale potrafi denerwować.
Ciekawe czy 100/120 HZ (fps x 4) temu zjawisku zaradzi."


Dobre pytanie. Ciekawe czy ostatnio bardzo poplane 100Hz temu coś zaradzi?


 

dariuszd1

New member
24p jak to działa

Witam.
No właśnie 24p.. Otóż tryb ten puszczony z PS3 powoduje, że obraz na tv z 60Hz przechodzi na 24Hz-tak pokazuje TV w info obrazu.
Zatem dalej-obraz filmowy 24 kl/s, co równa się 24Hz (1Hz to jedna klatka).
Proszę mi zatem wytłumaczyć, jak się do tego cudownego trybu ma w odbiornikach tryb 100Hz, który upłynnia obraz, generując pomiędzy podawanymi klatkami dodatkowe klatki obrazu..?
Czy w takim razie przy tym trybie nie powinno się wyłączać trybu 100Hz i podziwiać szarpiący się film, podobno wtedy zgodny z założeniami reżysera?

Dodam tutaj, że mój TV przy włączonym trybie 100Hz na filmie z 24p nie do końca radzi sobie z płynnością obrazu (niekiedy charakterystycznie nim szarpnie), natomiast przy również działającym trybie 100Hz ale wyłączonym w BR trybie 24p (podawane 60Hz) obraz jest idealny i bez żadnych potknięć?
Uprzejmie proszę o informację dot. tej kwestii, bo po obserwacji odtwarzanego obrazu, bardzo mnie ta funkcja 24p zastanowiła, którą swoją drogą uważam za marketingowy bełkot.

pozdrawiam,
Darek.
 
Do góry