1 kino domowe

ebuke

New member
Witam!

Pierwsze kino domowe i pierwszy post.

Plan jest taki: zamieniam 6 letni 37 calowy LCD Samsunga z wypalonymi 10% ekranu na 100 calowy ekran z rzutnikiem i system 5.1

Poki co wybralem rzutnik i bedzie to Optoma HD26

Najwiekszy problem mam z naglosnieniem. Na zalaczonym obrazku wymiary pokoju polaczonego z kuchnia (kanapa na scianie 390cm a ekran na scianie 210cm w odleglosci 370cm od kanapy).

Pokoj ma 2.5 metra wysokosci wiec przy opuszczonym ekranie nie bedzie miejsca pod nim na wysokie kolumny (Klipsch RF42 odpadaja) a jesli postawie obok ekranu to bed staly na srodku drzwi do sypialni (135cm) bo dlugosc ekranu jest sporo wieksza niz 210 cm.

Macie jakies pomysly na w miare kompaktowy system 5.1?

Poki co jestem prawie zdecydowany na KEF e305

System w miare maly i podobno nie najgorszy. Cos innego o podobnych gabarytach i cenach tez biore pod uwage ok 4k PLN (1000usd)

Kolejne pytanie to amplituner ktory z takim systemem bedzie wspolpracowal. Tutaj zastanawialem sie nad:

Onkyo TX-NR626 7.2 starszy model ale sporo przeceniony ostatnio (300usd)

Onkyo TX-NR636 7.2 - ma juz dolby atmos

Harman Kardon AVR 1710


Generalnie chcialbym wydac na glosniki i amp ok 1500usd (6k PLN).



Dzieki za pomoc! (ceny podane w usd bo chwilowo tu mieszkam i tu bede kupowal sprzet)

PS z jakiegos powodu nie moge zalaczyc PDFa z wymiarami pokoju (ok25m2) :(
 

ebuke

New member
Baltazar - niestety w USA nie ma tego zestawu HHKTS65 w wersji 200W, jest tylko wersja 150W :/ cos innego podobnego moglbys polecic?

poki jestem w USA bede lecial na 110v (sprzet kupuje tutaj) a po powrocie kupie bardzo duzy transformator :)
 

Attachments

  • Salon kino domowe.jpg
    Salon kino domowe.jpg
    27,7 KB · Wyś: 76
Ostatnia edycja:
Do góry